Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbieżność kół MII - jakie na fabryczne ustaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po wymianie kol na zimowe. I moje pytanie brzmi. Czy jest mozliwosc ze moze byc zle ustawiona zbieznosc i czasami zapala sie service i esp i pisze abs defekt. Samochodem zaczyna szarpac i niema mocy. Mozna jechac z obrotami do 2500 wiecej to szarpie. Wylacze auto po chwili zapale i juz bledu niema . Blad wraca po kilku metrach lub kilku kilometrach. Juz niemam sily z tym walczyc. Moze ustawienie zbieznosci pomoze . Prosze o pomoc

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, na tym forum używamy polskich znaków. Przed wysłaniem proponuję przeczytać co się napisało i poprawić błędy. damiar

 

Dodano: 05 lis 2013 - 20:19

Witam. A moze czas pomyslec o zmianie regulaminu.(nie zebym cos sugerowal) ( tylko z grzecznosci) Idziemy z biegiem czasu. Niektorzy pisza z telefonu (ja rowniez) . Niemam znakow polskich. Totez ja moge przeprosic za producenta mojego telefonu. Pozdrawiam... ;-)

 

Kolego, załóżmy, że faktycznie nie masz możliwości pisania po polsku, chociaż ja w to nie wierze przy obecnych możliwościach - to po prostu z lenistwa.

Nie zmienia to faktu, że olałeś regulamin tego forum i zasady, które tam zawarto. Na przykład wyjaśniono w nim co należało zrobić w takim przypadku jaki opisujesz. Dlatego proponuję jednak zastosować się do tych uwag, bo nasza współpraca nie będzie się układać. Na tym forum nie tolerujemy lenistwa. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem tak był jakiś defekt ze sterowaniem przepustnicy i auto przechodziło w tryb serwisowy, to nie ma nic wspóllnego ze zbieżnościa , frakt że na wyswietlaczu pojawia się choinka ABS ESP i wszystko co możliwe , lecz przyczyna tkwi w innym miejscu , bez kompa ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, jestem po wymianie końcówek drążków kierowniczych i łączników stabilizatorów, zbieżność była ustawiania, lecz przy jeździe na wprost kierownica jest przekrzywiona w lewo i to troszkę bardziej niż było to przed wymianą. Mechanik mi powiedział, że są luzy na maglownicy i dlatego jest przekrzywiona. Jest w tym trochę racji, czy mam jechać do nich żeby poprawili ustawienie kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie będąc za bardzo obeznany w tym wszystkim co piszecie podam moje ustawienia po zrobionej geometrii:

Kąt wyprzedzenia:

L: 5st 45min

P: 5st 15min

 

Kąt pochylenia:

L:0,4st

P:0,4st

 

Zbieżność przód: -1

 

czy te wartości są OK?

Moja Megi to MII PHI z 2004 SEDAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. ja mam troche inny problem. Auto jedzie na wprost nie sciąga. Niby wszystko ok. sprawdzałem geometrie i wykazało pochylenie prawego koła przedniego 1"05 stopnia. Sprawdziłem w innym warsztacie. moze na troche mniej nowoczesnym sprzecie. Pokazało 0"40 na prawym kole. Czy w związku z tym moge spodziewać sie ze zetnie mi opone? Zrobiłem dopiero nim 6 tyś. i na razie nie zauważylem nic podejrzanego. zbieznośc 0.09 pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Nie chcę zakładać nowego tematu.Mam Scenica II i czy mógłby mi ktoś napisać jak ma być ustawiona zbieżność tylniej osi? U mnie prawy tył ma:0°31 , a lewy tył ma: 0°13.I teraz pytanie bo wydaje mi się że tak nie powinno być dlatego pytam , czy to nie będzia miało wpływu na ściąganie samochodu w prawo.A czy taki wykres zbieżności nie sygnalizuje problemu z tylnią belką? Dzięki za odpowiedź.

 

Dodano: 29 lip 2015 - 20:12

Dodam jeszcze zdjęcie jak to wygląda dla tylniej osi

post-12591-0-07723100-1438193562_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumaryczną zbieżność masz w normie, więc nie powinno się nic złego dziać.

Zbieżności tylnej belki nie ustawisz.

Jest to belka sztywna, bez możliwości regulacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!