Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo działajaca "dmuchawa" w samochodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie...

 

Wentylacja nie działa na najmniejszych "obrotach", a na wskazniku 3 i 4 działa bardzo słabo...

Czy ktos ma jakis pomysł, co mogło sie zepsuc w moim aucie...

Dzis wymieniałem filtr powietrza i nic nie pomogło...

 

 

Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod przednią deską od strony pasażera

W Scenic-u tak, w hatchback-u jest pod maską.

 

silnikj.jpg

Miejsce zaznaczone jest strzałką. Nie sugeruj się tym, że silnik jest inny na tym zdjęciu.

Jak zdejmiesz ten kawałek kratki (jest na zatrzaski), ukaże się Tobie taka pokrywka ok. 20 na 5 cm, przykręcona na śrubkę (jedną lub dwie, nie pamiętam dokładnie). Pod nią jest filtr przeciw pyłkowy.

Oceń jego stan, ewentualnie przed zakupem nowego, wyjmij obecny i sprawdź, czy dmuchawa wieje lepiej. Jeżeli nie, sprawdź napięcie w kostce, jak napisał kolega Pawel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam tak.

Jak włączysz najwyższy bieg dmuchawy, to w kabinie ją słychać? Powinno być ją słychać dosyć znacznie. Jeżeli jest inaczej, problemem jest zasilanie dmuchawy, a dokładnie dostaje ona za mało prądu.

W takim wypadku miernik w rękę i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jest tak...

 

gdy jest właczona na 1 i 2 "bieg dmuchawy" to w ogole jej nie słychac.... na najwyzszych biegach(tj 3 i 4) słychac ja minimalnie i tak samo czuc powietrze wydmuchiwane z niej...

 

W takim razie gdzie tkwi problem usterki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wszystkich. Od niedawna mam Meganke z 2002 r. Zauwazylem ostatnio ze slabo dmucha powietrze do srodka kabiny. Ledwo co, tylko tylko cos tam bzdzi. Sprawdzalem zmieniajac biegi to wetylator reaguje na zmiane biegow, a na najwiekszej predkosci chuczy jak szalony. A do srodka ledwo co leci powietrze. Mam auto z klimatyzacja. Odkrecalem i sprawdzalem filtr kabinowy, bardzo nie byl brudny. Jak byl wyjety filtr kabinowy i klapka nie przykrecona, to z tego otworu wialo bardzo mocno. Co to moze byc za przyczyna ze do srodka wieje tak slabo ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

 

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdaje się, że spotkał mnie podobny problem. Wczoraj, podczas postoju grzałem się w samochodzie no i miałem ustawiony na 3 bieg (przy czterech biegach). Fajnie dmuchało. W pewnym momencie zaczęło jakoś dziwnie buczeć i nawiew zaczął tak jakby zmulać, miał takie dziwne krótkie skoki zmulenia (czyli co chwilę słabiej, a potem znów normalnie). Wyłączyłem silnik, bo nagrzałem sobie samochód. Potem po włączeniu silnika w ogóle nie działał nawiew, nawet na 4 biegu. Potem, jadąc, nagle sam zaskoczył i fajnie dmuchał, potem znów słabiej i w ogóle, potem znów normalnie. Podczas wieczornej jazdy praktycznie w ogóle nie dmuchał. Dzisiaj rano jak odpaliłem auto to dmucha normalnie. Pytanie - co może być przyczyną takiego zachowania tego nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie kolego zrobilem. Wymienilem filtr kabinowy , no i lepiej dmucha, teraz czuc ze leci powietrze. Wymienilem go na zwykly nie weglowy, bo ponoc na zime powinno zakladac sie zwykly wtedy szyby mniej paruja. Weglowy tylko w sezonie letnim.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!