Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1.9 DCI falownie obrotów i brak turbo


adam332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca jestem właścicielem scenic dci 1.9 z 2002 r. Auto dość dużo pali w mieście 9l/100 a trasa 6,2L/100.

Po wizycie u mechanika wymieniony przepływomierz na nowy oryginał, zawór na pompie też nowy, oraz wyczyszczony EGR.

Po tych naprawach auto odzyskało moc z dołu. Moje bolączki to :

1.Dość spore spalanie wg. kompa,

2.Nie słyszę żeby turbo doładowywało ,

3.W czasie jazdy jak wcisnę sprzęgło falują obroty między 500 a 1000 tak ze 4-5 razy i się normują-nieraz mniej lub tylko raz.Na postoju tego nie ma.

Mam drugiego scenica i w nim słyszę jak turbinka ładuje i ładnie ciągnie a w moim tego nie ma. Dodam jeszcze że zamieniałem między nimi czujniki doładowania i różnicy nie ma.

Na kompie błędów brak.

Edytowane przez adam332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że na spalanie nie powinno mieć to wpływu ponieważ jet on od biegu jałowego ,aczkolwiek jest to bardzo skomplikowany silnik jedno jest powiązane z drugim ,układ napewno się zapowietrzy lecz przytrzymanie go na zapłonie powinno załatwić sprawe poprostu pompka przepcha powietrze ,uwaga na "efekt domina" nasze panie nie lubią jak im się zagląda pod maske i potrafią zepsuć się w innym nieoczekiwanym miejscu niestety ja tak mam grzebne jedno a psuje się drugie ,jest to bardzo drogi w utrzymaniu silnik taniej mieć benzyniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dłuższej jeździe zauważyłem pewna prawidłowość.

Jak w czasie jazdy wcisnę sprzęgło to obroty mam 900 a po zatrzymaniu 650.

Jak dam sprzęgło jadąc jeszcze z jakaś małą prędkością to obroty nie mogą się zdecydować i falują.

Czy wiecie co może za to odpowiadać i czy u was też tak jest że większe obroty w czasie jazdy a mniejsze po zatrzymaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!