Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silniki 1.4 K4J 730 i K4J 732 - różnice


EnD

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że występują dwa różne silniki w Meganie IIphI, o podobnych oznaczeniach - 1.4 K4J 730 i K4J 732. Poza tymi oznaczeniami najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą jest ich moc - odpowiednio 98KM i 82KM. Jest to dość spora różnica (20%), jednak zastanawia mnie jedna rzecz - jakie są między tymi silnikami różnice mechaniczne? Przeglądam sobie manuale serwisowe samochodu, i poza oznaczeniem nie jestem w stanie znaleźć różnic. Czyżby różnica była jedynie w elektronice?

 

Patrząc po angielskiej wiki:

zzz is a three-character alphanumeric code (usually starting with 7 or A) referring to key details of the variant's configuration (e.g., turbocharged, implemented in a specific vehicle, manual or automatic transmission, catalytic converter or not, etc. An odd number refers to an engine configured for automatic transmission, while an even number is meaning manual gearbox.)

Te cyfry określają jedynie dokładny wariant silnika, jednak ciężko mi znaleźć dokładną specyfikację. Czy jest to możliwe, że jest inny katalizator w 730 i inny w 732? - bardziej mi chodzi o to, czy tak jest, a nie tylko czy jest możliwe :) Czy to jest tylko po prostu oznaczenie słabszej mocy?

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oznaczenie słabszej mocy, a silniki różnią się oprogramowaniem.

Na niektórych rynkach słabszy silnik nie był oferowany, a jak już, to w najbiedniejszej wersji.

Większość katalogów z częściami nie rozróżnia tych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd jest mój drugi temat na forum o komputerze - na razie czekam na odpowiedź, te 20% mocy więcej jest dla mnie kuszące.

 

Czy na pewno wałki rozrządu są takie same w obu typach silnika?:)

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mały odkop ale podobne pytanko. Między K4J 730 i K4J 732 różnice są mniej więcej wyjaśnione i sprowadzają się prawdopodobnie do sterownika, ale z tego co widzę w MII występował też trzeci silnik K4J 740 również o mocy 98KM.

Orientuje się ktoś czym ten silnik różni się od 730?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!