Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana przewodu paliwowego - większe spalanie?


grey3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W ostatnią sobotę przedziurawił mi się jeden z przewodów paliwowych, kupiłem gumowy zbrojony przewód paliwowy 8mm, wymieniłem na fragmencie listwa wtryskowa - najbliższe łączenie (pod siedzeniem pasażera), zacisnąłem - wszystko cacy, nic nie leci. Po wymienieniu przewodów dziś dopiero drugi odpaliłem Megankę.

Rano zatankowałem na tej samej stacji co zawsze lpg, wyzerowałem licznik. Gdy wracałem, spojrzałem na średnie spalanie - na odcinku 12km 14.3 L/10010km, dojeżdzając do domu miałem 12,2L/100km. Trasa łącznie 22km, część w korku, część z prędkością ~ 100km/h.

Do tej pory maksymalne spalanie jakie mi pokazywał komputer, nawet przy 100% jeździe w korku to zdecydowanie mniej niż 10L. Wężyki szczelne, benzyna nie ucieka.

Co może być grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że realne spalanie nie koniecznie musi być równe spalaniu wg. komputera. Nie mogę sobie pozwolić na wlanie pełnego baku 95, dlatego pytam co mogło spowodować taką zmianę wskazań komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa odległość przejechana tym bardziej wiarygodne spalanie. 22km to za mało, żeby mieć wiarygodny wynik.

Ja nie kasowałem licznika przez 10000 km i dopiero sam się skasował. Zrób z 500-1000km i wtedy już coś można powiedzieć nt spalania.

 

Aha, też mam przewód paliwowy łatany pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam ~400km od resetu silnika, spalanie unormowało się na poziomie 8,6. Tyle że po drodze jedna z obejm, ta przy listwie wtryskowej puściła, musiałem ją wymienić na nową. Póki co się trzyma, ale mam wątpliwości co do trwałości takiego rozwiązania.

Czy można dostać nowy przewód(ten który mi potrzebny, a nie cały komplet) razem z szybkozłączkami? Rozumiem że używki szukać by trzeba na szrotach (szybkozłączki w innych silnikach, tzn. przedliftowych są takie same?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tymi spalaniami to jest różnie. W moim starym aucie nie było zadnego wyświelacza a jedynie wskaźnik. Z 2 razy musiałem użyć własnych mięśni aby zaciagnąć auto na stacje. Najśmieszniejsze, że auto padało akurat 10 metrów przed wlazdem na stacjęCóż, myślałem że dojadę Stare dzieje. Nie polecam tego robić z nowszymi silnikami. To był stary diesel turbo więc wystarczyło zalać, ewentualnie coś nacisnać i już.

Przewód nie powinien nic "zmalować". Co do spalania to radzę nie patrzec na te cyferki. Czasem tak, ale jak na oko jest OK to szkoda zdrowia na stres. Wiem po sobie, że jak zrobię trase powiedzmy na 300 km to od razu spada spalanie a w jeździe chwilowe czy średnie idzie mocno w dół. Jak latamy wokół komina to normalne że rośnie.Do tego dochodzi zimowe ochłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Zamontuj na szybkozłączce opaskę zaciskową i tyle. W środku szybkozłaczki sa dwa oringi, mozesz je wymianic ale na takie same bo inaczej nie bedzie szczelnie. Potem zaciśnij konkretnie opaski i z głowy. Najlepiej na dwóch przewodach jeżeli masz dwa. Jeżeli masz nieszczelne oringi na szybkozłączu to benzynka może ci wylatywac w czasie jazdy ale to byś czuł nawet w kabinie. Mi raz taki przewód spadł. Jak sie wyrobi to napewno spadnie. OPASKA i jeszcze raz OPASKA u mnie zdała egzamin na 6. Poza tym opaski założyłem na wszystkich rurkach jakie mam w samochodzie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!