Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężarki klimatyzacji - rozne numery seryjne czesci, te sam samochod


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam samochod Renault Megane 1.6l 16v rocznik 2001 i mam problem ze sprezarka klimatyzacji. Mianowicie kiedy wlacze klimatyzacje glowica po ktorej porusza sie pasek wielorowkowy wprawia sie w drgania i zaczyna mi halasowac/bic. Kiedy ja wylacze nastepuje cisza i blogi spokoj pod maska. Teraz pytanie czy jest jakas mozliwosc naprawy tego? Jakas wymiana lozyska czy cos innego?

 

Jezeli nie i musze wymienic cala czesc (kompresor/sprezarke) to mam pewien problem.

 

Moja czesc (uszkodzona) na etykiecie posiada takie numery: PART 01139026 8200050141. Kiedy probuje znalezc dokladnie ta sama czesc to jest niemal niemozliwe.

Poszedlem troche dalej i poszukalem sprezarki po prostu do Megane I z przedzialu 1999-2002. Znalazlem - bardzo ich duzo. Dla przykladu:

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Megane-1-6-Air-con-Pump-Compressor-/180696341000?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a12575a08

Roznica lezy w tych cyferkach. W opisie aukcji sprzedawca podaje numer seryjny "7700103536" i zeby sie upewnic czy jest taki sam na mojej czesci. Problem w tym ze moja naklejka wyglada troszke inaczej (jakby inny producent, czy inny rocznik samochodu - moze ten label to jedyna roznica, nie wiem). Teraz mam pytanie odnosnie tego. Czy czesc kupiona na ww. aukcji bedzie mi pasowala? Zauwazylem ze glowica jest troszke szersza niz ta moja, lecz mozliwe ze jest to po prostu kosztem dlugosci obudowy. Obie czesci sa z Megane I, 1999-2002, tyle ze ta z aukcji z 99 a moja z 01 :)

 

Czy moge byc spokojny, ze cala wymiana czesci pojdzie gladko i sprawnie a czesc bedzie pasowala tak jak ta stara?

 

Przepraszam za brak Polskiej czcionki poniewaz uzywam brytyjskiego laptopa.

 

Dziekuje z gory za pomoc.

 

Tomasz Lisiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego forum jest podzielone tematycznie na działy i należy pisać posty w dziale, którego dotyczy problem.

Tym razem Ci odpuszczę, ale następny byle gdzie napisany temat wyląduje w koszu.

Przypominam, że na forum obowiązuje stosowanie pl-literek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za przeniesienie. Wydawalo mi sie ze kategoria "Megane I" jest odpowiednia kategoria. Powtarzam nie mam polskiej czcionki poniewaz mam angielskiego windowsa i angielska klawiature. Posiada KOLEGA jakies trudnosci z rozczytywaniem?

Edytowane przez tomlis20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Renault postanowiło nas znowu uradować i do 1 silnika wpakowali kilka różnych modeli sprężarek i różnie bywa z ich zamiennością.

Masz taką samą sprężarkę jak u mnie i jest to szczęście w nieszczęściu, bo to jest średnio popularny model jeśli chodzi o używki z demontażu (przynajmniej tutaj)

Poniżej lista zamienników jaką wyszperałem podczas poszukiwań, chociaż i tak skończyło się na nowej, znaczy full regenerowanej sprężarce.

 

200316164

 

8200050141

 

__________________

 

10024 SERCK-MARSTON

1201657 CTR

4300K103 SERCK-MARSTON

699746 VALEO

8200050141 RENAULT

8200316164 RENAULT

8FK351134451 BEHR HELLA SERVICE

8FK351134951 BEHR HELLA SERVICE

8FK351135041 BEHR HELLA SERVICE

TSP0155140 DELPHI

TSP0155353 DELPHI

 

 

 

________________________

 

01139026 DELPHI

01140017 DELPHI

01140169 DELPHI

01140543 DELPHI

01140854 DELPHI

1139026 DELPHI

1140017 DELPHI

68299 4SEASONS

699246 VALEO

700510094 DRI-Exchange

7711135105 RENAULT

8200050141 RENAULT

8200316164 RENAULT

8200470242 RENAULT

8200600110 RENAULT

8200940837 RENAULT

8671016163 RENAULT

8690261 TEAMEC

8FK351134-451 HELLA

8FK351135-041 HELLA

92600-BN701 NISSAN

ACP193 LUCAS ELECTRICAL

KPRT103 AURADIA

RTK103 AURADIA

TSP0155140 DELPHI

TSP0155353 DELPHI

TSP0155831 DELPHI

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam nie mam polskiej czcionki poniewaz mam angielskiego windowsa i angielska klawiature. Posiada KOLEGA jakies trudnosci z rozczytywaniem?

No i co? Nie widzę najmniejszego problemu. Poza tym odsyłam do Regulaminu forum, tam wyraźnie pisze co w takim przypadku należy zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred dziekuję slicznie za pomoc. Faktycznie, jezeli to jest sprezarka rzadka do znalezienia jako uzywana to mam pod gorke. Twoje poszukiwania na pewno mi sie przydadza, lista jest dosc spora. Ja, szukajac, ograniczalem sie tylko do firmy DELPHI, ale z Twojej listy wynika, ze wiele innych pasuje, co mnie uszczesliwia i ulatwia sprawe.

 

Pozdrawiam z zamoklej Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z Twojej listy wynika, ze wiele innych pasuje, co mnie uszczesliwia i ulatwia sprawe.

Tylko (zapomniałem napisać wcześniej), nie jestem w 100% pewny tej listy bo robiłem ją na podstawie opisów w sklepach, a wiadomo jak to bywa.

 

jezeli to jest sprezarka rzadka do znalezienia jako uzywana to mam pod gorke.

Cały problem może nie leżał w tym, że jej nie było tylko w cenach używek. Jeśli za zdemontowaną miałem dać prawie tyle samo lub nawet więcej niż za zregenerowaną to wybór był prosty.

Jak by co to regenerowaną brałem w tej firmie: http://acauto.pl/index.html

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem (chyba) ogromne szczescie i na brytyjskim ebayu znalazlem sprawna, moja sprezarke z dokladnie tym samym numerem seryjnym w cenie 21 funtow, wiec jak za darmo w porownaniu do nowyh czesci. Patrzylem rowniez we Francji, gdyby mi podeslali tutaj do UK to koszt okolo 100 euro (86 funtow). Udalo zaoszczedzic mi sie sporo. Miejmy nadzieje ze ta czesc co kupilem okaze sie strzalem w dziesiatke i troche mi posluzy. Nie ma tutaj wielkich upalow zeby od razu mrozic klimatyzacja (tym bardziej ze nadchodza przymrozki).

 

A o to moj zakup (sprzedawca jeszcze umiescil labela "LAST ONE" :) takze faktycznie chyba rarytas ;))

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220858479734

 

Poszukuje rowniez paska klinowego, bo i tak go trzeba zdemontowac przy zmiane sprezarki to zaloze od razu nowy bo widze lekkie pekniecia na obecnym. Po to udam sie do jakiegos car dealera na miejscu typu Platts czy cos.

 

Czy ta firma ktora podales prowadzi wysylki za granice? Moze sie przydac na przyszlosc ;) Jezeli nie to zawsze moge poprosic rodzine o jej wysylke kurierem lub jak bede na swieta czy okazyjnie to po prostu ja odebrac.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ta firma ktora podales prowadzi wysylki za granice? Moze sie przydac na przyszlosc ;) Jezeli nie to zawsze moge poprosic rodzine o jej wysylke kurierem lub jak bede na swieta czy okazyjnie to po prostu ja odebrac.

Tego nie wiem, ale zawsze możesz, jak piszesz, poprosić kogoś tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!