Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty, dlugo dzialajace ssanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam już od jakiegoś czasu problem z moja meganka (1.6 16v 2000r). Mianowicie nawet w ciepłe dni +20 stopni, po nocy lub dłuższym nieużywaniu auto po odpaleniu ma dość wysokie obroty w granicach 2tys(falujące).

Tak wysokie obroty utrzymują się nawet po przejechaniu 5-8 km, silnik dosyć szybko się nagrzewa a obroty nie spadaja nawet gdy wskazówka temperatury silnika wskaże połowę.

Przy tak wysokich temperaturach obroty powinny bardzo szybko się ustabilizować i opaść do wartości 750obr. Czasami mam wrażenie że coś z ssaniem jest nie tak i nie wyłącza się nawet gdy silnik osiągnie prawidłową temperaturę.

 

Nie znalazłem na forum przypadku który pasował by do mojego, u mnie obroty trzymają się dość stabilnie i nie ma problemów z jakimkolwiek przygasaniem.

Jedyna dziwna rzeczą jest to że gdy jadę rozpędzony i wrzucę na luz obroty szaleją od 1tys do 2 tak jak by był naciskany pedał gazu na sekundę i puszczany.

Filtr powietrza i paliwa,świece były wymieniany a cewki sprawdzone, skoro wskazówka temperatury silnika działa poprawnie a obroty przez długi czas nie spadają może być to wina któregoś z czujników ??

Spalanie również podskoczyło o jakieś 1,5 do 2 litrów na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chwilowo zostawiam pod obserwację.

Poczytaj na forum o silniczku krokowym i przepustnicy.

Zacznij od wyczyszczenia.

Silniczek krokowy nie tylko powoduje, że obroty są zbyt niskie :)

Przeglądnij też tematy o zapchanym katalizatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!