Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oraz PH II - naprawa lampek kabinowych tylnych


typical

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień idzie lampka tylna. Jak wiemy - jest ona zrobiona fatalnie - po prostu przestaje działać. Dzieje się tak dlatego, że Renault wymyśliło sobie mocowanie blaszki kontaktowej na plastiku. Plastik pęka i problemy się zaczynają. Nie ma co kleić tej blaszki - to nic nie daje. Trzeba problem rozwiązać radykalnie. Potrzebujemy dwóch śrubek z nakrętkami (M2 max M3) i podkładkami. Oraz wiertełka 2 mm (3 mm) i miniwiertarki.

 

1. Problematyczna blaszka (ta po prawej):

 

la01.th.jpg

 

2. Wyjmujemy blaszkę i wiercimy (ważne jest, by zaznaczyć w którym miejscu wiercić, to znaczy by wywiercona dziura i dziura z blaszki pokrywały się):

 

la03.th.jpg

 

3. Ja z racji zainteresowania modelarstwem posłużyłem się śrubką z końcówką do zaciskania przewodów (taki modelarski fajny patent).

 

la02c.th.jpg

 

4. Wkręcamy śrubkę - ważne, by gwint był do środka!

 

la07.th.jpg

 

5. Wkładamy blaszkę:

 

la05.th.jpg

 

6. Dokręcamy nakrętkę i włala!

 

la06g.th.jpg

 

Lampka działa jak powinna i będzie działać długo. Nie ma się co przejmować tym, że napięcie z blaszki wynosimy na zewnątrz lampki. I tak zakryje to wtyk. W tak naprawiona lampkę możemy włożyć ledy i wszystko co chcemy.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak wpisałem lampka tylna sufitowa megane to wyskoczyła mi za 15 z przesyłką za 20, więc pomyślałem że kolesia pop...... Gdybym znalazł to od razu to nie zawracałbym sobie głowy, ale z drugiej strony ta lampka i tak będzie używana baaaardzo rzadko. Przecież to marne światełko i tak jest za słabe, żeby coś przy nim robić.

Edytowane przez jan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam problem z oświetleniem przednim. Główna lampka działa przy otwarciu drzwi ale nie działa gdy chce się ją włączyć ręcznie, lampka dla pasażera działa bez problemu.. Wie ktoś co może być przyczyną?

Edytowane przez HassanG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!