Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co robić? Megane Coupe czy Vectra B?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio zakochałem się w Renault Megane Coupe w żółtym bądź srebrnym kolorze... W tym momencie mam Vectre B z 1997 roku z bagatelnym silnikiem 1.6 8V 75KM (tak 75KM) z LPG... Autko z tym silnikiem jak na taką masę wogóle nie przyśpiesza... Zastanawiam się czy nie sprzedać tejże Vectry i kupić Megane... Szczerze to nigdy taką nie jechałem nie wiem jak z komfortem i wogóle... Ogólnie autkiem jak na razie jeżdżę sam bądź z dziewczyną... Robię średnio rocznie może z 10 tyś km może nawet nie ... niekiedy cały tydzień autko stoi nieużywane... więc nawet nie wiem czy byłby sens kupować np. diesla czy benzynę z LPG ... Szczerze to nawet nie wiem jakie silniki są w takich meganach najlepsze i jak z ich awaryjnością... a różne plotki o francuzach chodzą ... Jedno mogę powiedzieć że za cenę takowej Vectry mogę spokojnie kupić znacznie nowszą meganke ... Rozwiejcie moje wątpliowoście czy warto zmieniać Vectra na Megankę ?? Vectra z tym silnikiem naprawdę nie jedzie ... Co do zakupu myślę żeby kupić ją w PL chociaż szczerze powiedziawszy mam rodzinę w Bonn i znajomego Cioci który w zakupie mógłby mi by pomóc w Niemczech bo sam ma 3 renówki :) Co radzicie mi zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Vectra jest w dobrym stanie, a na auto nie masz za dużo kasy, to zostań przy tym co znasz.

Teraz wiesz co masz i jak auto się sprawuje, jakiego auta nie kupisz na pewno trochę pieniędzy w nie wpakujesz.

Przy tych przebiegach jakie robisz, to chyba nie będzie miało sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem taką vectrą i jeżdżę coupetą. 75KM to może niewiele, ale spalanie za to śmieszne. Vectra jest o wiele większa i wygodniejsza, silnik oszczędny, bezkolizyjny, więc ma dużo zalet. Trudno kupić natomiast zadbaną coupetę, bo większość włascicieli to młodzi kierowcy a coupeta to ich pierwsze auto. Na pewno na plusem coupety jest wygląd. Rozsądne ceny części eksploatacyjnych to też plus. Zależy co kupisz, czy benzynę czy diesla. Najsłabsza benzyna to 1.6 90KM, wystarcza do tego auta żeby sprawnie jeździć, jak chcesz poszaleć to szukaj 2.0 F7R 150KM, tylko nie takiego za 3 tys. zł. Coupeta to auto 4-osobowe, a ściślej pisząc 2-osobowe + pies podręczny. Bagażnik nie jest może aż taki mały na jaki wygląda, ale ma ciasny otwór bagażowy, co utrudnia załadunek. Ja jeżdżę tym autem sam, albo we dwie osoby i do tego auto nadaje się wyśmienicie, bo masz dużo miejsca z przodu, bagaże się spokojnie mieszczą w bagażniku. Wczoraj wróciłem z wycieczki (Warszawa-Szczecin i okolice), machnąłem prawie 1500km - bezproblemowo, spalanie na całej trasie 5,1 litra (diesel, rozsądna jazda), tylko po 7 godzinach jazdy w kubełkowych fotelach tyłek i plecy mają dość (jedna przerwa po drodze).

Jeśli chodzi o plotki o francuzach, część się zgadza, ale zdecydowana większość to opinie osób, które słyszały, jak ktoś kiedyś opowiadał koledze szwagra, który miał ciocię, że coś się jej psuło w renówce. Zawieszenie jest proste w obsłudze, hamulce też. Silnik - jak kupisz zadbany egzemplarz to będzie śmigać. Benzyny są w miarę bezproblemowe, najczesciej falują obroty. Spalanie na znośnym poziomie. Ja sobie chwalę diesla dCi, zrobiłem ponad 70 tys km i na części do silnika wydałem 200zł (oczywiście nie liczę eksploatacji). Spalanie jest w porządku, dużo jeżdżę po mieście, średnie 6,3l a nie jestem ostatni na światłach.

 

Podsumowując: jak nie zalezy Ci na przestrzeni wewnątrz auta, jeździsz w max dwie osoby to warto wziąć coupetę. Osiągi na pewno będą lepsze, spalanie troszkę większe, ale fajnie się jeździ. Ja sobie bardzo chwalę to auto, jeszcze mnie nie zawiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest ostatnio zły na ten silnik bo się rozleciał ... ale to jest kwestia ogarnięcia bo autko już stoi u mechanika .... i albo zmienię silnik który nie kosztuje dużo albo zrobi się ten zależy co się okaże jak rozbierze... Tak jak pisałem wyżej jeżdżę albo sam albo z dziewczyną albo dziewczyna jeździ :) Z tego co zauważylem to Vectrą ma problemy z parkowaniem ... Właśnie za wygląd coupe mnie przekonuje do siebie ;) Bagażnika prawie wcale nie używam a Vectra tak naprawdę ma go ogromnego i waży prawie 1300kg ... Tak jak też pisałem wyżej przejechałem Vectrą przez 2 lata od zakupu niecałe 20 tyś km... W Vectre z drugiej strony włożyłem sporo kasy bo a to zmiana nagłośnienia a to przeróbka na wersję poliftową... ale z reguly autkami jeżdże dwa lata i zmieniam ;) A póki jestem jeszcze mlody to fajnie by mieć troszkę więcej pod nogą... Gdzie mam jeszcze Vectre A 2.0 8V 115KM (samochód pracujący i zarabiający na siebie ;) ) i naprawdę fajnie się odpycha ... a tym strach wyprzedzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra wygląda na zadbaną i sam piszesz, że trochę już w nią włożyłeś.

Tych pieniędzy na pewno nie odzyskasz.

IMHO lepiej zostań przy tym co masz, bo możesz trafić gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść xsarę, mój tata śmiga tym autem (2000rok) i żeby nie diesel 2.0 HDI to nie było by w tym aucie nic wartego uwagi. Wnętrze gorzej wykonane niż w megane, oszczędności w stylu przyciski do otwierania szyb obok radia, żeby nie montować na drzwiach.

Silnik to jedyny plus, bardzo zrywny, bardziej niż przeciętnie. Moje dCi w porównaniu z nim wypada blado. Spalanie znośne. I tu kończą się plusy. Zresztą robisz małe przebiegi, więc diesel się u Ciebie nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Vectre jakbym kojarzył z forum vectraclubpolska :). Fajnie przerobiona na polifta trochę pieniążków wsadzone. Jezdziłem 3 megankami teraz mam vectre B FL 2001 i wiem jedno, że Megane sporo brakuje do Vectry pod każdym kątem ;). Fakt może 8v 75KM szału nie robi ale jakbym miał zmieniać to bym poszukal X20XE i zrobił swapa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy nie mylisz się Vectra z forum VKP ... Jeździłem meganą co prawda nie coupe ale zwykła z silnikiem bodajże 1.6 i jeżeli chodzi i przyśpieszenie to spoko ale fakt w Vectrze wykonanie jest całkiem inne, jakoś astrą II mi się lepiej jeździlo .... Jakoś zostane przy tym co mam tylko ten silnik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Megane to kompakt a Vectra w zasadzie niższa średnia... to już dużo mówi :) Przed zakupem mojego Coupe przymierzałem się trochę do Vectry ale stwierdziłem, że tak duże auto mi póki co niepotrzebne. Co do eksploatacji to zgadzam się z tym co napisał meganecoupe02 - w miarę ekonomicznie, tanio w eksploatacji i generalnie bezproblemowo. Na Twoim miejscu nie szukałbym innego auta, a co najwyżej jeśli bardzo Ci przeszkadza brak mocy - pomyślał o swapie ;)

Edytowane przez lecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!