Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Metalowa uszczelka pod głowicę? Co wybrać?


Sitar88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Moje pytanie jest następujące czy spotkaliście się z metalową uszczelką pod głowicę do Megane I ph II rok 1999 poj 1.4 8V 75km , 55kw oznaczenie silnika E7J ?

Wiem że do 1.4 16V są metalowe uszczelki m.in z firmy elring.

 

Jeśli nie ma to jaką uszczelkę proponujecie? Najtańsze "papierowe" mnie nie interesują bo bardzo szybko kończą swój żywot.

 

Dziękuję za informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz aby uszczelki pod głowicę z uszczelką pod klawiaturę zaworów ?

Jeżeli chodzi o uszczelkę pod pokrywę zaworów, to metalowa jest o wiele lepsza.

Ja nie mogłem takiej znaleźć i mam pokrywę uszczelnioną na Loctite (5910, albo 5920).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę tych uszczelek.

Wiem że co innego to uszczelka pod pokrywę zaworów a co innego pod głowicę.

Wiem że pod klawiaturę są metalowe bo taką teraz mam. Zastanawiam się tylko czy pod głowicę też są takie metalowe?

Tak jak pisałem w pierwszym poście. Na allegro znalazłem metalową elringa ale do silnika 1.4 16V całkiem możliwe że do 1.4 8V takiej uszczelki nie ma.

Ale pytam bo może ktoś z taką się spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uszczelka pod głowicą wymieniona. Przed wymianą głowica oddana do planowania.

Niestety nie jest metalowa/stalowa ale może to co zostało wstawione trochę czasu wytrzyma.

 

Tak więc cała robocizna obejmowała wymiany takie jak:

-uszczelka kolektora wydechowego

-uszczelka kolektora ssącego

-uszczelka pokrywy zaworów (Corteco)

-uszczelka pod głowicą (Corteco)

-simering

-pompa wody

-pasek rozrządu

-napinacz paska

-napinacz paska klinowego

-zaślepka rozrządu

 

Koszt był spory, ale jak się dowiadywałem w 2 innych warsztatach to koszty mieli takie same lub bardzo zbliżone (robocizne wyceniali na 400 do 450zł) a za części to już kwestia kto i gdzie ma dojścia. Łącznie zapłaciłem 1200zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podłączę się pod temat. Czy może ktoś polecić dobrą uszczelkę pod pokrywę zaworów? Megane IphII 1.4 16v. Zauważyłem, że w okolicach śrub po jednej i drugiej stronie pokrywy zaczynają się delikatne wycieki, dlatego chciałbym przy okazji wymiany oleju by wymieniono tą uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!