Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ewenement w układzie ogrzewania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem poruszany tysiące razy, jednk wskazówki na forum nie pomogły mi w rozwiazaniu problemu ogrzewania w aucie

OPIS: Brak ciepłego powietrza przy nawiewie z uwzględnieniem faktu że jeśli dmuchawa nie chodzi przez pare minut i się ją właczy to leci ciepłe powietrze przez ok pół minuty i się wychładza (w warunkach ok 0 stopni na dworze)

 

DIAGNOSTYKA: odpowietrzony układ (odpowietrzniki na chłodnicy i na węży termostatu), wszystkie węże do termostatu ciepłe. Te idące do nagrzewnicy i z niej wychodzące również cieple, jak i de dochodzące z prawej strony chłodnicy patrząc od frontu. Płyn w okolicach max po odpowietzeniu

 

TEMPERATURA: szybko nagrzewa przy ok 90 stopniach załącza termostat delikatnie spada rośnie i trzyma się na poziomie. Przy dłuższej jeździe czasem właczy wentylator

 

Pytanie: Co może być przyczyną chłodu w aucie; juz brak mi pomysłów. Gdzieś czytalem, że wymiana filtra p.pylkowego pomaga. Czy opłaca się go wymieniać? Fakt jest czarny i troche zasyfiały. Po jego całkowitym wyjęciu, ciepło z nawiewu...hmm może ciut cieplejsze. Dodam, iż powietrze wylatujące z komory tego filtra jest bardzo zimne.

 

Czy wymiana filtra pomoże w ogrzewaniu? Jeśli nie to co dalej diagnozować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat się otwiera jeśli temperatura przekroczy 3 kreskę (powyżej poziomu). Czy w przypadku zawalonej chłodniczki nagrzewnicy przewód powrotny z nagrzewnicy nie powinien być chłodniejszy, co wskazywao by na zapchanie? I tak sądzę, ze gdyby była zapchana, to nie dawała by przez pare chwil gorącego powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr p.pyłkowy, albo go całkowicie wyjmij. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie zatkać otwór przez który wkłada się filtr, bo inaczej tamtędy będzie uciekać powietrze z dmuchawy.

Jeżeli nie będzie poprawy to nagrzewnica do wymiany lub co najmniej do przepłukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz wymieniać nagrzewnicę, sprawdź czy działa Ci się klapka od mieszalnika powietrza, pokrętło regulacji temperatury.

Pokręć max w prawo a potem w lewo, powinno być słychać czy klapka pracuje, rób to na wyłączonym silniku.

Jak skręcisz pokrętło w prawo na max powinno być słyszalne takie puknięcie. Istnieje prawdopodobieństwo, spadła linka sterująca klapką, albo coś się tam urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka sterująca jest odpowiednio napięta i wszystko slychac. Baa w dodatku jak przekręce na zimne (kolor niebieski) to czuc róznice temp wtedy leci juz lodowate, jak na cieple (czerwone ) delikatnie cieplejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej silnik do normalnej temperatury, po otwarciu maski powinieneś z prawej strony silnika, stojąc przed autem, dwie gumowe rurki odchodzące od termostatu w kierunku grodzi. Jedne jest zasilający drugi powrotny. Powinny mieć jednakową temperaturę, oba powinny być gorące. Jeżeli powrotny będzie wyraźnie chłodniejszy masz odpowiedź.

Na plikach jest manual wymiany nagrzewnicy, ze zdjęciami, będziesz wiedział o co chodzi. Poczytaj też inne tematy traktujące o nagrzewnicy.

Uważaj, żeby się nie poparzyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręć ogrzewanie na max, dmuchawa na max i poczekaj, aż przestanie grzać. Wtedy sprawdź węże idące do nagrzewnicy. Jeżeli wówczas powrotny będzie zimniejszy od zasilającego, oznacza to, że nagrzewnica jest przytkana. Może być tylko minimalny przepływ przez nią, dlatego przez chwilę leci ciepłe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na wymiane nagrzewnicy. Po dwóch dniach udręki z wyciagnieciem obudowy zadziałało. Leci gorące powietrze aż miło. Powstało jednak parę problemów. Mianowicie dym z wydmuchów (czytałem, że to norma, ale wole się dopytać) i najważniejsze. Po wlaniu nowego płynu słyszę, jakby się woda przelewala przez układ chłodzenia, nasilając sie po dodaniu gazu. Nadmienie iż odpowietrzałem układ w chlodnicy i poprzez zbiornik płynu. Czy to znaczy, że źle odpowietrzyłem? Wlazlo mi do megi 4 L płynu. Dodam, że stary płyn spuszczałem z węża co dochodchodzi do silnika- najłatwiejszy był dostęp. Czy nie zrobiło to róznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odpowietrzyłeś, rozgrzej silnik do normalnej temp. Chodzi o to, żeby otwarł się termostat.

Odkręcaj odpowietrznik, jednocześnie kontroluj poziom płynu w zbiorniczku, jak poleci płyn zakręć.

Zapal silnik potrzymaj go parę minut na ok 2000-2500 rpm i powtórz odpowietrzanie.

Coś mało Ci tego płynu weszło, o ile się nie mylę powinno wejść ok 6 litrów.

Uważaj płyn będzie miał temp. ponad 90°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!