Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

cieknie ze skrzyni


pawelb5913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem polega na cieknącym oleju ze skrzyni. Konkretnie chodzi o układ zmiany biegów. Nie wiem jak się nazywa ta część która jest na końcu drążka zmiany biegów i wchodzi do skrzyni. Ale w tamtym właśnie miejscu zawsze było mokro, niestety od dwóch dni po nocnym postoju są plamy... Pewnie jest tam jakiś uszczelniacz który trzeba wymienić ale czy jest to trudne.?? W domowych warunkach dam radę.?? Może ktoś mi przybliżyć jak to wymienić i co konkretnie mam wymienić.?? Bardzo proszę o odp. Będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o cieknącym drążku wybieraka, to jest standard w renówkach z tamtych lat (nie tylko megane). Wymiana tak jak należy, wiąże się z wyjęciem skrzyni, natomiast są magicy, którzy odcinają wybierak i później spawają. Kiedyś na forum pojawił się też sposób na bezinwazyjne rozwiązanie tego problemu - trzeba było kupić zestaw naprawczy, ale gdzieś za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie z tego co się zorientowałem to poważna robota wymiana simeringu wybieraka.

Na razie może będę dolewał po trochu olej tylko nie wiem jaki jest olej w mojej skrzyni. Czy olej w skrzyni można mieszać czy musi być taki sam.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!