Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

centralny + szyby


bajerek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam już upragnioną megankę, ale ma ona kilka drobnych usterek, z którymi sam chce się uporać.

 

Pierwszy problem to niedziałający sterownik prawej szyby od strony kierowcy. Silniczek działa, gdyż bezproblemowo można szybę otworzyć od strony pasażera. Rozumiem, że rozwiązanie jest podobne jak w tym temacie.

 

Drugi problem to niedziałający centralny zamek. Nie mogę otworzyć drzwi pilotem, natomiast siedząc w pojeździe mogę zamknąć drzwi guzikiem z konsoli. Podejrzewam baterie od pilota, ale dziwi mnie to, że nie reaguje ani na jeden pilot ani na drugi. Przez to, że pilot nie działa nie mogę się dostać do bagażnika :) bateryjki jutro sprawdzę, ale jeśli się okaże, że baterie są ok, to w takim razie gdzie mam szukać problemu?

 

Przypomniało mi się jeszcze, że awaryjki nie działają po wyłączeniu silnika

Edytowane przez bajerek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz i przeczyść styki w przełączniku od szyby.

ale jeśli się okaże, że baterie są ok, to w takim razie gdzie mam szukać problemu

Na początek w pilocie. Używając telefonu kom. z aparatem lub cyfrówki, celujesz kluczykiem w obiektyw i na ekranie telefonu powinno być widać białą plamkę na diodzie od kluczyka. Jeżeli nie będzie widać tej plamki w chwili naciśnięcia kluczyka, oznacza to niesprawność co najmniej diody.

Drugim podejrzanym jest oczko obok lampki w podsufitce. Możliwe, że spaliła się płytka lub nie ma na niej styku.

 

Dodam od siebie, że jeżeli nie masz immo w aucie, zastanów się nad założeniem centralki do zamka centralnego. Ostatnio u ciotki instalowałem takie coś (spaliła jej się płytka IR w podsufitce), koszt 55zł za centralkę i godzina pracy. Teraz nie musi celować w to oko, no i zasięg pilota jest znaczny. Podłączyłem pod przełącznik centralnego w aucie, centralka bez problemu zmieściła się za panelem pokręteł od ogrzewania.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!