Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z el szybami


Tomek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozwiązaniu problemu z centralnym przyszła pora na zmierzenie się z elektryką szyb :)

 

A więc tak, chodzi o Megane Coupe rocznik 2001

 

Lewa przednia szyba wcale nie działa. Z tego co powiedział sprzedawca to silniczek jest zepsuty. Pytanie jest takie czy wymiana tego silnika jest dużym problemem i czy potrzebuje silnika z wersji Coupe czy jest to obojętne? Z tego co się zorientowałem mechanik liczy sobie za to około 300zł a na sieci silniczek można kupić za +/- 50zł

 

Z prawą przednią szybą problem jest inny. Mianowicie można ją opuszczać i podnosić sterowaniem po stronie kierowcy a po stronie pasażera działa tylko podnoszenie. W związku z tym silnik i cały układ podnoszenia wydaje się być w porządku. Powinienem wymienić cały ten panelik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź silniczek najpierw sam, podłączając go "na krótko" do akumulatora. Jak się okaże niesprawny, dopiero wymień. Problem może być w zasilaniu silnika, a nie w nim samym.

Co do drugiej szyby...

Rozbierz przełącznik, wyczyść styki i powinno zacząć działać. Najlepiej jest odkręcić całą kieszeń na drzwiach. To raptem 7 śrub. Później w przełączniku nie ma już żadnej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Hej. Udało się znaleźć odpowiedni? Ja w środę dostanę TEMIC 0675 D4; 440726 J4; HW C5 SW 1.7 Padł mi w drzwiach kierowcy. Różnica polega tylko na tym, że na zamówionym jest oznaczenie C5 a na moim C6, reszta taka sama. Wyjęty jest ze Scenica i ciekawostka, że w każdych drzwiach był taki sam. Wcześniej zdobyłem TEMIC 0675 C9; 440726 F; HW C5 SW 1.7 i niestety nie działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayback i Rosol piszecie w temacie o Megane I PHII, a macie Magane II, czyli nie na temat

To są dwie różne konstrukcje pod względem mechanicznym i elektrycznym

Czytać opisy tematów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!