Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

alternator


sentrex1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak wymontować Alternator??Albo jak go wyjąć?Renault Megane 96rok 1.4 ben+Lpg.Dzisiaj go wykręciłem ale nie moge go wyjąć.Co najłatwiej z demontować żeby go wydostać??Są gdzieś jakieś fotki na forum?Prosze o odpowieć [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby go wyciągnąć trzeba lekko unieść silnik.

Wtedy zrobi się na tyle miejsca, że powinno się go udać wyciągnąć.

Najlepiej robić to na podnośniku przy zdjętym prawym nadkolu i kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Przymierzam się do naprawy alternatora. Korzystając z książki WKŁ wiem jak teoretycznie to zrobić. Moje pytanie: czy aby odłączć sworzeń kulowy końcówki drążka kierowniczego od zwrotnicy koła niezbędny jest ściągacz do sworzni kulowych czy jest na to jakiś "domowy" sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła łyżka do opon wystarczy,końcówka drążka kierowniczego jest przykręcona jedną nakrętką i prawdę mówiąc powinnna wypaść sama po jej odkręceniu .

dsc09309to.jpg

Podobnie jest ze sworzniem wahacza,przykręcony jedną śrubą do zwrotnicy ale trzeba go łyżką podważyć by wyszedł .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem na etapie odkręconego alternatora, przy okazji wymiany pasków. Mam problem z wyjęciem go. Ale nie w tym rzecz. Jak ocenić czy alternator kwalifikuje się do regeneracji? Nie chcę wydawać pieniędzy jeżeli nie ma takiej potrzeby. Na co zwrócić uwagę, czemu się przyjrzeć?

 

Dodano: 08 mar 2012 - 18:32

zwykła łyżka do opon wystarczy,końcówka drążka kierowniczego jest przykręcona jedną nakrętką

andrzej27r w jaki sposób posłużyć się łyżką do opon, gdzie ją podłożyć?

Edytowane przez markar74
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyjęciem go.

jeden kolega na forum wyjął go po odkręceniu kolektora dolotu

 

Dodano: 08 mar 2012 - 18:49

Jak ocenić czy alternator kwalifikuje się do regeneracji?

sprawdzić luz na łożyskach sprawdź czy dobrze ładuje i jak wyglądają szczotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. W jaki sposób sprawdzić luz na łożyskach? Czy te szczotki to te wystające z regulatora napięcia? Jak mają wyglądać, aby ocenić ich stan na dobry? Jeszcze jedno: cały alternator obryzgany jest olejem, czy można go czymś umyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam 1.6 8V tak jak podałem w profilu. Jeszcze go nie wyciągnąłem, na razie tylko odkręciłem przewody i śruby mocujące alternator. Nie dam rady wyjąć. Jutro będę kontynuował to opiszę co i jak.

 

A skąd tam jest ten olej?

Po mrozach (nie wiem czy temperatura miała coś z tym wspólnego) podczas uruchamiania zimnego pojawiał się kilkusekundowy pisk. Przyglądając się dokładnie zauważyłem, że pasek jest dość luźny i trochę mokry na krawędzi. Przy okazji wymiany owego paska chcę sprawdzić alternator.

 

Dodano: 09 mar 2012 - 22:18

Udało się, wyjąłem go :mrgreen: Trzeba zrobić dokładnie jak podaje WKŁ str.262 czyli: odłączyć aku, odłączyć przewody od altka, zdjąć koło i osłonę, wymontować oba drążki łączące podłużnice z ramą, odłączyć swożeń drążka kierowniczego od zwrotnicy, odkręcić śruby mocowania amortyzatora do zwrotnicy i mocno nacisnąć z góry na zwrotnicę, tak aby półoś aż oparła się o ramę (wtedy zrobi się dostatecznie miejsca by wyjąć altka), poluzować altka i pompę aby zdjąć paski, dkręcić i wyjąć altka.

zdjcie0192uhu.jpg

Edytowane przez markar74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!