Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycie silnika powyżej 2500 rpm.


xbolo00x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Otóż tak jak w temacie w Reni mojej mamusi dzieje się coś nie tak. Ostatnio moja matka zatankowała ją na jakimś starym syfiastym Orlenie. Od tamtego czasu samochód dziwnie wyje powyżej 2500 obrotów, próbowałem lać w nią środków zakupionych na stacjach, ponieważ myślałem, że to woda w zbiorniku ale nic to nie dało a na dodatek Renia miała okazje wyczerpania zapasów paliwa aż do zapalenia się rezerwy i została ponownie zalana, lecz nic to nie dało. Silnik wyje powyżej 2500 rpm i ma problem z odpaleniem (kręci ok. 3-4s. ale z tym różnie bywa) dodam, że by wymieniony czujnik położenia wału korbowego, cewki są ok bo sprawdziłem(po za tym to nie są te objawy) Pomóżcie bo żal 200zł na podpięcie pod komputer, co zrobić bo ten dźwięk irytuje ;( Może to filtry albo świece dawajcie propozycje bo ja już nie mam wyobraźni to tego samochodu :).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To że po za tankowaniu tak Ci wyje to tylko zbieg okoliczności. Kiedyś musiał nadejśc ten czas. Nie łaczyłbym tego faktu. renault megane wyje w przedziale obrotów 2400-2700 ponieważ spaliny przy tych obrotach mają taką prędkośc że wywolują strumień drgań w tłumikach i na katalizatorze przede wszystkim . Więc przy tych obrotach nigdy nie było cicho. Ale kiedy hałas jest denerwujący już to znaczy padł i rozsypał się KAT albo puszcza już złączka elastyczna między KATem a tłumikiem środkowym lub środkowy tłumik. Może by pęknięty kolektor wydechowy. Sprawdz układ wydechowy najlepiej wejdz pod samochód i każ komuś przygazowac ponad 2500obr. Ja stawiam na kata. Sam tak miałem po wymianie zdecydowana różnica choc ideału nigdy nie bedzie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!