Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozładowywujący się akumulator w scenicu.


Adek4100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w imieniu mojej sąsiadki mam pytanie odnośnie rozładowującego się akumulatora w Scenicu II (1.9 DCi 120KM 2004r).

Początkowo, miała ona problemy z odpaleniem samochodu gdy stał on nawet parę godzin przed domem, więc pewny swego, stwierdziłem że ma już "szmelcowaty" akumulator, lecz przed tym sprawdziłem jej jeszcze ładowanie które jest na poziomie 14,4V (można również zauważyć że alternator jest włożony nowy gdyż rózni się kolorystycznie od innych elementów silnika) oraz pobór pradu podczas zamknietego samochodu - 0,20 - 0.25A więc myślę ze jest ok. Pojechaliśmy więc i kupiliśmy nowy Aku z Centry, jak ręką odjął, samochód opalał bez problemu. Odpala go średnio co 2 dni i było ok lecz teraz nie było jej nie cały tydzien czasu, akumulator znów rozładowany, podładowaliśmy znów ok 2 dni, 3 dnia już samochód nie odpala. Ktoś robił jej elektryke związaną z klimatyzacją, klima chodziła tylko na 1 biegu (manual) i myślę że ktos cos pomodził, może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro alternator ładuje jak należy, aku nowy to musi działać poprawnie. Może być lekko niedoładowany gdyby sąsiadka same krótkie trasy robiła, kiedy to co chwila auto wyłącza i ponownie po kilku minutach startuje, objawy typowe na zakupy w mniejszych miejscowościach gdzie pod każdy sklep można podjechać.

Jednak to nie wyjaśnia rozładowania aku po więcej niż 2 dniach postoju. Gdzieś jest jakiś złodziej prądu.

Przemierz to jeszcze raz albo wracajcie do tego magika co z nawiewem dłubał.

Trudno by na forum ktoś coś wymyślił, jeśli nie wiadomo co jest pokombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!