Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżo zarejestrowany mam pytania w imieniu taty odnośnie tarcz i klocków do Scenica z 2002r wersja Fairway z silnikiem 1,9. Jaka jest minimalna grubość tarczy przedniej czy jest sens toczyć a drugie pyt odnośnie jakiej firmy tarcze klocki polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do końca tarczy pozostało ok. 1 mm lub mniej, to toczenie nie ma sensu.

Ja jak zwykle polecę zestaw tarcze i klocki Jurid z serii J lub AS (czasem J-AS), albo komplet TRW.

Uważam,że najlepiej sprawdzają się tarcze i klocki od tego samego producenta i wiele osób już potwierdziło moją teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu. Co polecacie w temacie klocków do mojego sceniczka z 2002 roku .

Wydaje mi się że mam układzik hamulcowy Boscha chyba że Lukas Upewnie się po niedzieli, ale jak sprawdzałem klocki w jakimś netowym wyszukiwaczu to wyskoczyło że mój model "chce" Valeo. Przód i tył ma sie rozumieć ten sam. To oczywiste ale czy prawdą jest iż jakie tarcze takie klocki? I jakie znaczenie w doborze klocków ma układ hamulcowy danego producenta?

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

OK, jak nikt za to nie wsadzi to jestem zadowolony :D . Tak czy inaczej można się rozejrzeć za kompletem.

 

 

Dodano: 09 lis 2011 - 10:19

Sprawdziłem. Mam układ Lukasa. Tarcze nie wiem bo nie widać, chyba ze gdzieś z boku. Mniejsza o to. Sąsiad założył do swojego klockiBoscha. Lepszy ten Bosch czy Valeo. I jak to jest. Przy niektórych klockach jest podawane że "dla pojazdów z ABS" To coś oznacza? Znalazłem np jakieś Valeo w wyszukiwarce to oznaczenie dla pojazdów z ABS jest tylko dla klocków z tyłu. Z przodu nie ma takiego znacznika.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valeo i bosh sa na podobnym poziomie dużo lepsze niż tomeksy harty france auto i inne kpl za 30 zita:)

trw montuje często na 1 montaż tak jak ate

ale ate to najwyższa półka z takich normalnych firm

brembo jest bdb ale coś ostatnio dużo reklamacji mają że nowe tarcze i biją

klocki ferodo z takich znanych lepszych tarcz tej firmy nigdy nie montowałem

polska mikoda jest tez niezła i dośc atrakcyjna cenowo

zimermam dużo osób pyta ale nie znam opini na temat części

 

zestaw w dobrej cenie to trw/valeo /bosh/mikoda

znana firma górna półka to ate kpl lub brembo tarcze i ferodo klocki

unikać chinoli bo szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!