Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Naram

Rekomendowane odpowiedzi

Ma koś jakiś schemat montażu centralnego zamka do megi 96 chatback.Chodzi o uniwersalny centralny.W jakim miejscu go zamontowac,czy wejdzie bez problemu.Prosze o podpowiedz,dzieki z góry,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o miejsce umieszczenie i podłączenia centralki. Za konsolą jest miejsce.

Kiedyś, jak kupowałem mojego starszego sceniola, to przy okazji rozbierania konsoli, by powymieniać przepalone żaróweczki natknąłem się na taką centralkę radiowego zamka centralnego i jej wszystkie przewody były podpięte pod fabryczną instalację wyłącznika zamka, na tej konsoli. Niestety nie mam tego nigdzie opisanego ani obfotografowanego, bo do tego radiowego sterowania zamkami nie dostałem pilotów. Uważałem to jako minę, pozwalającą byłemu właścicielowi albo pośrednikowi, bez problemu już mojego sceniola otworzyć. Wyleciało z auta z hukiem w kilka minut. Jednakże Ty, w tym miejscu powinieneś odszukać wszystkie potrzebne przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematu nie mam, lecz kiedyś próbowałem podpiąć alarm wraz z blokadą drzwi. Podpinałem pod wewnętrzny przycisk blokady. Jak sobie go wyciągniesz ( jak dobrze pamiętam ) znajduje się tam 5 przewodów. Z centralki powinny wychodzi dwa: blokady i odblokowania. Podłączasz je pod zewnętrze przewody przycisku i powinno funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy instalowałem centralkę u ciotki (Megi '96) i mogę co nieco podpowiedzieć.

Centralkę umieściłem za panelem z pokrętłami (zmieści się tam nawet duża centralka). Zasilanie centralki podłączyłem do przewodu podtrzymującego pamięć radia, masę do przewodu masowego zapalniczki. Wyjścia blokady/odblokowania drzwi podłączyłem pod przełącznik centralnego na konsoli. Wszystko ładnie działa, również przycisk na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy sterować zamki masą podpinamy się pod włącznik w konsoli,jeśli ''+'' to trzeba wpiąć się w kostkę w lewym dolnym rogu ,obok dźwigni otwierania maski lokalizując 2 grube przewody (zielony i biały), jak na schemacie poniżej.Wybierając schemat masowy jest szybciej i łatwiej . Opis znajdziesz na forum w instrukcji zamontowania alarmu .Pozdrawiam

88bb9224b38ddd9fm.jpg

alarmmegi.jpg

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!