Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczny włącznik świateł


dudu

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł Gajewski, Ja bym Ci sugerował zabudować to ustrojstwo pod maską, nie wiem jak u Ciebie ale ja mam na lewym nadkolu, skrzynkę z bezpiecznikami, pod nimi są złączki od świateł. Tam można znaleźć wszystkie potrzebne przewody. W tym rozwiązaniu, nie istnieje problem znalezienia miejsca na przeprowadzenie kabli ze środka, do komory silnika, przez przegrodę czołową. Warto to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik lub lampka kontrolna z żaróweczki 12V na przewodach i po zapaleniu danych świateł sprawdzać gdzie jest napięcie a po wyłączeniu zanika. Wydaje mi się, z tego co pamiętam, że na tej kostce reflektory lewy i prawy, maja już oddzielne kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w megankach z 2001 r. ale jak się założy automat to długie nie będą poprawnie działały. Tzn. żeby długie się "zatrzasnęły" trzeba i tak przekręcić ręcznie wyłącznik. W przeciwnym wypadku po pociągnięciu dźwigni do siebie długie się zapalą a po puszczeniu zgasną. Bez włączenia ręcznie świateł możemy tylko mrugać długimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak być powinno. Aby zatrzaskiwały sie zawsze, trzeba niestety ingerencji meczanicznej. Po włączeniu świateł ustępuje blokada i dźwignię można pociągnąć bliżej do siebie gdzie już działa zapadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudu, nie do zrobienia. Z automatu musiałbyś podłączyć i do mijania i do drogowych. (oczywiście jeszcze do postojowych, z powodu oświetlenia tyłu i do podświetlenia tablicy, przełączników i pozostałych) Szkoda zachodu, za wielka przeróbka instalacji. Z tej też przyczyny ja zrezygnowałem z automatu do zapalania świateł po rozruchu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudu, musisz rozebrać manetkę od włączania świateł jest tam taki plastik (zorientujesz sie jak rozbierzesz), który uniemożliwia włączenie długich świateł bez uprzedniego włączenia (manetką) świateł mijania. Trzeba ten kawałek plastiku (ten co blokuje) zeszlifować. Rozbierałem tą manetkę kilka razy, ale nigdy nie było okazji zrobić zdjęcia. Jak bardzo chcecie to rozbiorę ją jeszcze raz i zrobię foto (kiedyś obiecywałem - ale się nie wywiązałem bo temat umarł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak bardzo chcecie to rozbiorę ją jeszcze raz i zrobię foto (kiedyś obiecywałem - ale się nie wywiązałem bo temat umarł)

 

Jak by ci sie chciało to zrób foto-instrukcje co i jak trzeba zrobić. Sądzę że wielu osobom się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Pisze tu pierwszy raz chociaż już niejedna porada mi się przydała <czerwona>

Zastanawiałem się nad montażem automatycznego włącznika świateł, znalazłem

http://www.amt-alarmy.pl/index.php?t=1356 który w opisie ma coś takiego:

- wejście zmiany świateł mijania/drogowe dla samochodów Renault (zmiana tzw. 'cynkówką')

, dzwoniłem do AMT i Pan mówił że to działa tak że trzeba przytrzymać ok 2 sekund manetkę w stronę włączenia świateł długich i włączają się one na stałe (bez włączania mijania) i taką samą czynność trzeba powtórzyć aby wyłączyć te światła. mówił tylko że coś z diod trzeba zrobić jeszcze ale musi poszukać schematu. czy może ktoś miał z czymś takim do czynienia?

Zobaczcie: "Rys.1.–Instrukcja montażu dla!Trybu 1" w załączonym pliku

 

Może ktoś coś wymyśli aby bez problemu działało zmienianie na długie.

 

[ Dodano: 2010-08-05, 23:24 ]

Witam.

Zakupiłem w.w. układ, zamontował mi go elektronik i długie światła działają bez przerabiania manetki. Mogę mrugać długimi oraz mogę je włączyć/wyłączyć przy załączonym UWS. Układ zmontowany bez dodatkowych elementów.

jeśli ktoś będzie chciał zamontować automatyczny włącznik świateł i chce aby długie działały bez problemu to polecam :mrgreen:

73700268d01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!