Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mandat a jego spłata


Mientex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W sobotę dostałem mandat za wyprzedzanie na pojedynczej ciągłej i teraz mam do Was pytanie mam ciężką sytuację w mojej "skarbonce" czy wiecie może jakie są konsekwencje niezapłacenia takiego mandatu w terminie 7 dni czy jest możliwość przedłużenia tego terminu czy jest to sztywno ustalone 7 dni i koniec? Dodam że nie mam pracy na razie uczę się i zastanawiam się czy zapłacić za taki mandat czy w przyszłości mogę mieć z tego powodu jakieś konsekwencje ?

Z góry dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem młody niedoświadczony w takich sprawach to chciałem się jeszcze zapytać w momencie gdy nie zapłacę mandaty czy w przyszłości np gdy chce wziąć kredyt bank może zauważyć że kiedyś nie uregulowałem mandatu i nie da mi zdolności kredytowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są konsekwencje niezapłacenia takiego mandatu w terminie 7 dni

Żadne, jeżeli zapłacisz w terminie miesiąca. Możesz nawet zapłacić w ratach, choć teoretycznie powinieneś wystosować odpowiednią prośbę do urzędu.

mieć z tego powodu jakieś konsekwencje

Zostanie wysłany nakaz płatności to Twojego Urzędu skarbowego. Jak będziesz coś załatwiał w US to się o to upomną.

 

Dodano: 01 lis 2011 - 19:43

że kiedyś nie uregulowałem mandatu i nie da mi zdolności kredytowej

Raczej nie, ale nie wiem, czy tego typu informacje umieszczane są w Bazie Informacji Kredytowej, czy jak to się tam nazywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mogę jeździć spokojnie na razie dziękuję Wam za odpowiedzi doszedłem do wniosku że jak będę miał tą 100 to zapłacę i tyle ;p a swoją drogą to wątek ten ma niezłe zainteresowanie hmmm sami piraci drogowi na tym forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapłacisz to na pewno US się upomni przy najbliższej okazji ,ale mogą też umieścić Cię w bazie dłużników BIK i wtedy zaczynają się schody ,gdyż nawet telefonu nie dostaniesz od żadnego operatora . Więc lepiej po terminie ale zapłacić lub wystąpić z wnioskiem o rozłożenie na raty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja, bo piszecie i prawdę i trochę nie.

Mandat "ustawowo" należy zapłacić w terminie 7 dniu od wystawienia i o tym obowiązku Policjant, Strażnik Miejski ma obowiązek powiadomić ukaranego. Nic nie powinno się stać, jeśli zapłaci się go trochę później. Napisałem "później", gdyż jest to wyraz "o bardzo szerokim i różnym znaczeniu, zależnym od punktu siedzenia". Kolega baciuś napisał, że rok temu i nic się nie dzieje, bo być może ktoś jeszcze go nie przesłał do Urzędu Wojewódzkiego bądź innej instytucji, która jest właścicielem mandatu, zazwyczaj jest Urząd Wojewódzki. Niestety, na moim terenie jest tak, że jak Urząd Skarbowy dostaje informację o niezapłaceniu, to maksymalnie 6 miesięcy później blokuje Ci konto bankowe i nawet złotówki nie wyjmiesz dopóki nie wyjaśnisz, ba nawet do tego stopnia, że bankomat połyka kartę (o dziwo). Na listę dłużników możesz trafić tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie masz konta, a więc przychodzi Komornik i nie ma Ci czego zabrać. Jeśli masz konto komornik nie przyjdzie. Wszystko powinno trwać nie dłużej jak 12 miesięcy, gdyż po upływie maksymalnie 24 miesięcy nastąpić powinno przedawnienie ścigania (Kodeks Postępowania w/s o Wykroczenie <KPoW>, artykułu nie pamiętam).

Mandat można rozłożyć na raty, w tym przypadku szybko należy wysłać pismo z taką prośbą do Przedmiotowego Urzędu Wojewódzkiego.

Alem sie rozbazgrolił, ale już wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!