Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

srebrne klamki - kod lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się jaki jest kod lakieru dla srebrnych klamek? W Renault niestety nie udało mi się dowiedzieć, bo lakiernia była już zamknięta... Ktoś próbował mi się dostać do samochodu przez drzwi pasażera :D Nic nie zdziałał, ale odłupał mi lakier z drzwi nad klamką (już pomalowałem) oraz zostawił na klamce dwie rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, że klamki sprzedają w kolorze to można je lakierować. Lakier w mieszalnich ci dobiorą, ale doświadczeni lakiernicy odradzają taki zabieg, bo po prostu nie gwarantują takiej trwałości jaką ma klamka fabryczna. Nie wiem ile kosztuje klamka w serwisie, ale używane są w cenie ok. 150 zł. Sprzedają je kompletne, a tobie jak rozumiem potrzebna jest tylko część zewnętrzna. Dobry lakiernik weźmie więcej. Pozostaje oczywiście kwestia montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie powiedzieli że klamiki które są w kolorze nadwozia są malowane na miejscu i mają do nich lakiery natomiast klamki w kolorze srebrny mat (np. w wersji privilage) zamawia się jako nowy element i są juz pomalowane - podobno nie mają nawet tego lakieru na miejscu - ile w tym prawdy to już druga sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysy jakie mam nie rzucają się mocno w oczy (ale drażni mnie sama świadomość, że są), więc nie będę się bawić w wymianę klamki. Dzieki jednak za podpowiedzi. Niedługo będę i tak jechać do ASO, żeby zmienić olej, to mam nadzieję że lakiernia będzie tym razem czynna i uda mi się dowiedzieć czegoś więcej na temat lakieru na klamkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie nic nie da, bo widać czarny plastik spod lakieru, więc tylko zostaje malowanie. Wielkość rys kwalifikuje je raczej do niewielkiej zaprawki lakierniczej, stąd IMO najprościej byłoby je potraktować tak jak odprysk, ale z tego co piszecie takiej farbki nie można kupić. Myślę, że w ciągu 2 tygodni będę w ASO to się jeszcze podpytam i dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na giełdach samochodowych w sektorze z częściami. Przykładowo u nas w Rybniku, choć to giełda raczej tylko z nazwy ale jest stoisko z takimi zaprawkami. Ostatnio kupowałem takie lakiery w buteleczkach wielkości lakieru do paznokci w cenie 7 zł za buteleczkę. Akurat kupowałem grafit dla sceniola drugiego i noc Kairu dla starszego, plus bezbarwny do wykończenia. ten grafit nie był z numerem Renaulta, a pasuje idealnie. Prawdopodobnie odpowiedni srebrzysty też będzie i nie musi to być z palety Renaulta.

Widziałem też takie oferty w Allegro, przy renowacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko będzie "rzeźba". Nawet jak lakier będzie dokładnie dobrany to i tak nie ma siły, żeby pędzlowanie wyszło dobrze. Nie wiem jak wygladają te twoje rysy, ale tym pędzelkiem możesz jeszcze pogoryszyć sprawę. Farba będzie widoczna, choćby z tego względu, że nie nałożysz pędzlem cienkiej warstwy, a i tak po jakimś czasie wytrzesz ją ręką. Eurotax pokazuje, że nowa klamka chrom kosztuje 222 zł netto. W serwisie może być niewiele więcej. Są one już gotowe fabrycznie i nie lakierują ich. Teoretycznie pewnie znajdziesz lakiernika, który polakieruje twoją na matowy chrom, ale wątpię, żebyś był zadowolony z efektu w dłuższym czasie i w sumie chyba nic nie zaoszczędzisz jak byś ją wymieniał. Chodzi tu o wersję privilege. Klamki w kolorze nadwozia srebrny metalik lakieruje się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!