Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosze o pomoc w ocenie


Sielock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam okazję zakupić Megane I z 12.2000r. w kombi z silnikiem 1.6 75KM, chciałbym poznać wasze opinie na temat tego samochodu, auto mam z pewnego źródła, 5 tyś km. temu zrobiony rozrząd, płyny, hamulce itd...

 

Przebieg udokumentowany 168000 tyś. km.

Cena 8.900

 

Chciałbym wiedzieć czy ten silnik nie będzie zbyt, że tak określę mułowaty do auta typu kombi, gdyż o 90 konnym wyczytałem pozytywne opinie że jest to silnik dość zrywny, natomiast o 75 konnym nie umiem znaleźć żadnych konkretnych opinii.

 

Za wszelka pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może to jest 1.6 8V 75KM, bo podobno to jest wersja przejściowa nowa buda, ale wnętrzności z przed liftu...

 

kurde to może lepiej wybrać Lagune w kombi też 2000 rok, silnik 2.0 a tańszy o 3 tyś.

 

kurcze nie miałem do czynienia z renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to może lepiej wybrać Lagune w kombi też 2000 rok, silnik 2.0 a tańszy o 3 tyś.

Laga za 5k ? Ciekawe z ilu i jak składana.

 

Jeśli w Megi jest 1.43 75KM to chyba bym sobie darował, ten silnik będzie żyłowany przy tej budzie.

Jak jest 1.6 16V i faktycznie pewny to brać, bardzo sympatyczne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laga za 5k ? zadbane chodzą po troszkę więcej niż 5 tyś

 

Jeśli w Megi jest 1.43 75KM to chyba bym sobie darował, ten silnik będzie żyłowany przy tej budzie zależy jak kto jeżdzi

Jak jest 1.6 16V i faktycznie pewny to brać dobry silnik lubi jeżdzić

 

kiedyś słyszałem\czytałem że 1,6 były z mniejszą mocą żeby sprostać wymogi do ubezpieczeń

tzn. że się płaci za ilość KM nie za pojemność

 

a nawet jak będzie 1,4 to kwestia jaki kierowca i jakie oczekiwania od auta

bo 1,4 ani 1,6 dla kogoś kto lubi deptać będzie mułowate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może to jest 1.6 8V 75KM, bo podobno to jest wersja przejściowa nowa buda, ale wnętrzności z przed liftu...

Było tylko w drugą stronę i tylko w Scenicu, czyli stara buda, a nowe wnętrze i silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zależy kto co rozumie pod pojęciem depnąć, ja potrzebuję samochód rodzinny, ale który pozwoli mi na:

 

- wyprzedzenie emeryta w terenie niezabudowanym pędzącego 60km/h

- możliwość szybkiego dołączenia się do ruchu na skrzyżowaniu (często jeżdżę do szpitala i muszę dołączyć się na pewnym odcinku do ruchliwej bardzo drogi więc albo się wbiję albo poradzę czekać i 15 min zanim się zrobi pusto by się dołączyć do ruchu a w aucie siedzą 4 osoby)

 

Więc nie chcę autem szaleć ale musi mieć delikatny zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprzedzenie emeryta w terenie niezabudowanym pędzącego 60km/h

- możliwość szybkiego dołączenia się do ruchu na skrzyżowaniu (często jeżdżę do szpitala i muszę dołączyć się na pewnym odcinku do ruchliwej bardzo drogi więc albo się wbiję albo poradzę czekać i 15 min zanim się zrobi pusto by się dołączyć do ruchu a w aucie siedzą 4 osoby)

To nawet nie myśl o czymś takim jak podałeś na początku czyli 1.4 75KM. 1.4 16V nawet nieźle sobie radził (z 4... no 3.5 osobami na pokładzie i bagażami), ale jednak 1.6 16V do kompletu pasażerów i bagaży będzie lepsze.

 

Było tylko w drugą stronę i tylko w Scenicu, czyli stara buda, a nowe wnętrze i silnik.

Były w kombiaku wsadzane stare 8V silniki (Jak szukałem auta to trafiłem na kilka takich), tylko nie pamiętam jakie dokładnie.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!