Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana przeowdów zapłonowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam szybkie pytanko dotyczące wymiany przewodów zapłonowych (Megane Classic 1.6e, 90KM), otóż ze świec przewody po prostu zdejmuje używając trochę siły ;). A jak z demontażem starych przewodów z cewek ? Też po prostu pociągam aż zejdą i zakładam nowe ? Wole zapytać żeby czegoś nie urwać albo nie ukruszyć :D

 

PS. A i jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło nie dotyczące tematu. Chciałem wyczyścić klemy i mam pytanie....okręcając odkręcam najpierw - potem + a przykręcam w odwrotnej kolejności ?

PS2. Czym najlepiej czyścić klemy ?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) Dokładnie.

AD2) zawsze najpierw - potem +, montaż w kolejności odwrotnej.

AD3) Można kupić specjalne druciane szczoteczki

szczotka_do_klem_2.jpg

szczotka_do_klem_3.jpg

Ale w zupełności wystarczy kawałek papieru ściernego.

Po zdjęciu klem czyścisz je oraz bieguny akumulatora. Bieguny akumulatora smarujesz smarem, np wazeliną i wszystko ładnie z powrotem skręcasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cewek zdejmuje się identycznie przewody jak ze świec, czyli zdejmując lekko okręcać.

Klemę najpierw odłączasz minusową i na koniec podłączasz jako ostatnią. Klemy można wyczyścić papierem ściernym. Wystarczy je przeczyścić na łączeniu z aku ( czyli od środka) i łączenia (styki) przewodów. Na koniec ( po podłączeniu już klem do aku) smarujesz po wierzchu wazeliną techniczną lub jak nie masz nic takiego, może być towot (lub inny smar stały).

 

P_r_z_e_m_o, ubiegłeś mnie o kilka sekund... :D

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!