Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dTi zimą


swierszczu88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Megi I ph. II. Chciałem się zapytać o silniki diesla, zwłaszcza 1.9 dTi 98 KM, mianowicie jak z odpalaniem zimą? Czy macie jakieś problemy przy np. -10 stopniach. Zaznaczę, że samochód ma stać pod chmurką i się zastanawiam czy to będzie dobry wybór. Dodam, iż jestem miłośnikiem marki Renault. W domu mieliśmy trzy Renie. Każdą miło wspominamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa diesle. Starszy to 1,9 dT 90 KM. Jest ze mną już 6 sezon jesienno zimowy. Zazwyczaj noce spędzał w nieogrzewanym garażu, od poprzedniej zimy stoi też po chmurką, bo garaż zajmuje jego młodszy następca. Jednak nim staruszek do niego trafił na noc, był w nocy zapalany na parkingu przed moim miejscem pracy. Czasami było chłodniej jak -10.

Z odpalaniem zero problemów. Podstawa to dobry i odpowiedniej wielkości akumulator, działające świece żarowe i pewne paliwo. Do tego coroczna wymiana oleju i filtrów, również powietrza i paliwa. To cała tajemnica. W tym roczniku jest jeszcze prosty system włączania świec przed rozruchem, przez przekręcenie stacyjki.

Przy większych mrozach po prostu przed zapalaniem, podgrzewałem świece 2 razy po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni odpalał nawet po 2 tyg. stania na mrozie.

Miałem też przypadek, że w niższych tem. 3-5 st. przy trzech padniętych świecach też odpalał, tylko małą odrobinkę dłużej kręcił.

Jak zadbasz o to co podał gojgien: to nie powinno być problemu.

Ja w okresie jesienno - zimowym, dodaję jeszcze pewien specyfik, zapobiegający wytrącaniu się parafiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :D a z akcyzą też słyszałem. Sądzę, że wraz ze wzrostem akcyzy na ON wzrośnie też akcyza na Pb95, więc i tak wychodzi taniej diesel. Gazem nie jestem zainteresowanym bo wliczając częstsze koszty napraw wychodzi na tyle samo co benzyniak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!