Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytani czysto techniczne - wymiana czujnika temperatury wody


adasbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie czysto techniczne, czy przy wymianie czujnika temperatury wody muszę spuszczać płyn chłodniczy, czy np. szybko wykręcając czujnik zdążę wkręcić nowy zanim np. zaleje silnik? O ile w Maździe MX3 czujnik był wkręcony przy kolektorze dolotowym u góry i nie trzeba było spuszczać płynu chłodniczego, o tyle tutaj nie wiem czy tak mogę zrobić, czy czasem nie zapowietrzę układu chłodzenia czy też przy lekkim zalaniu płynem czegoś nie uszkodzę?. Nic na ten temat na forum znaleźć nie mogę, także proszę o wypowiedź w temacie, bo chciałbym się upewnić czy tak mogę to zrobić :D (Oczywiście wymiana na zimnym silniku)

Edytowane przez adasbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykręceniu czujnika zrobi się poduszka powietrzna na termostacie, więc po zalaniu zbiorniczka wyrównawczego odkręć odpowietrznik. Jak pocieknie płyn zakręć, potem rozgrzej silnik, tak aby otworzył się termostat,dobrze jest parę razy przegazować, zgaś, uzupełnij płyn i odkręć odpowietrznik, jak pocieknie płyn zakręć. Uzupełnij płyn w zbiorniczku.

Mnie się spieszyło, wiec zrobiłem ok 10 km i ponownie odkręciłem odpowietrznik, troszkę powietrza jeszcze zeszło, ale to było tylko takie lekkie psykniecie.

Uważaj, termostat otwiera się 86-93°C więc płynem można się poparzyć. Nie odkręcaj odpowietrznika na pracującym silniku, ani korka na zbiorniczku wyrównawczym.

Gorący płyn może gwałtownie wylać się z otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Super panowie, wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi tym temacie i za czas mi poświęcony :D Wykonam tak jak to opisaliście.

 

Dodano: 15 lis 2011 - 18:53

Obyło się bez odpowietrzania, szybko podmieniłem czujnik, sprawdziłem czy się układ zapowietrzył i nic nie syczało, także na razie ok.

 

Testy z samego rana czy wymiana pomogła. W razie czego szczegóły mojego problemu szerzej opisałem w temacie Czujniki temperatury czy dobrze trafiłem?, gdzie również napisałem, jak problem rozwiązałem ;)

Edytowane przez adasbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po wykręceniu czujnika zrobi się poduszka powietrzna na termostacie, więc po zalaniu zbiorniczka wyrównawczego odkręć odpowietrznik. Jak pocieknie płyn zakręć, potem rozgrzej silnik, tak aby otworzył się termostat,dobrze jest parę razy przegazować, zgaś, uzupełnij płyn i odkręć odpowietrznik, jak pocieknie płyn zakręć. Uzupełnij płyn w zbiorniczku.

Mnie się spieszyło, wiec zrobiłem ok 10 km i ponownie odkręciłem odpowietrznik, troszkę powietrza jeszcze zeszło, ale to było tylko takie lekkie psykniecie.

Uważaj, termostat otwiera się 86-93°C więc płynem można się poparzyć. Nie odkręcaj odpowietrznika na pracującym silniku, ani korka na zbiorniczku wyrównawczym.

Gorący płyn może gwałtownie wylać się z otworu.

Czy w silniku K7M (1.6l 90KM) tak samo to się robi? Gdzie jest odpowietrznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Panowie. Mam problem z wentylatorem chłodnicy. Wałkuję forum od dawna, wychodzi na to że mam 2 czujniki temp. wody, jeden nie daleko czujnika wału, a drugi przy chłodnicy, z tego co wyczytałem to jeden i drugi włącza wentylator, czyli mam 2 wymienić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!