Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki model silnika


moras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czeka mnie wymiana świec żarowych w moim 1,9dCi 102km, ale pojawił się mały problem. Jak przeglądam aukcje na allegro to dla tego modelu są dwa rodzaje, na pewno różniące się długości - mają chyba 94 i 100mm. To samo jak poszedłem do sklepu to nawet z nr vin sprzedawca nie potrafił mi powiedzieć jakie będą odpowiednie.

Tu moje pierwsze pytanie - czy po nr VIN nie można sprawdzić rodzaju/modelu silnika.

Pytanie drugie jak mogę to sprawdzić - chodzi chyba o oznaczenia silnika F9A / F9K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102km u Mnie ma oznacznie F9Q 732. Jest ono umieszczone na bloku silnika na wysokości korbowodu po prawej stronie. Jeżeli znajdziesz filtr oleju, to kilkadziesiąt centymetrów w stronę akumulatora. Nabity u Mnie jest poziomo, czyli aby go odczytać trzeba przekręcić głowę o 90 stopni w lewo :)

 

Świece stare mam, ale dzisiaj informacji nie jestem w stanie udzielić o ich długości. Patrząc po aukcjach i porównując obrazki one mają raczej 89 - jednak to ślepy traf. Wtedy brałem pod kod silnika F9Q 732 w sklepie i dali odpowiednie.

 

PS Kupowałem marki Bosh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego supaplex ma pytanko.

Rozumiem że F9Q 732 to to samo co moje F9Q K732. Tak mam na silniku.

Co do świec to właśnie sprawdziłem swoje i wychodzi że mam spalone 3 sztuki. Silnik pali OK, ale idzie zima więc chyba trzeba coś z tym zrobić. Wykręciłem jedną. Nie ma na nazwy. Reszty nie sprawdzałem z braku czasu. Czytałem o świecach EYQUEM, na forum było że są to świece do Renówki. Szczerze powiedziawszy nie znam . Przymierzam się do Bosha. Poprzez wyszukiwarke wyskoczyło kilka pozycji. No i te dla mojego sceniczka to m.in. Bosh. Ta stara wykręcona ma napis 11 V. Bosh ma 12V. Ma to jakieś znaczenie czy bedzie 11V czy 12 V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy 11V czy 12V. Jak kupowałem do swojego dCi też kupiłem 12V bo podobno 11V już nie produkowali. Kupiłem iskry za 19zł sztuka, bo za boscha chcieli chyba ok 45zł za sztukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki mają przede wszystkim tę samą podstawę 1,9. Wg Mnie nie ważne, cz dci, czy dti. Blok jest ten sam, wysokość tłoka, pojemność cylidra... więc i świece te same.

Ja po zakupie miałem spalone 4 świece i całą zimę odpalał. Fakt, że przy -20 musiałem dwa razy kręcić, ale nie zwiódł Mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienione na Bosha(nr 0250202022) po 30 coś za sztukę. Na wszelki wypadek bo zima, ale normalnie to by sie jeździło. Faktycznie trzeba mieć odpowiedni klucz. Kupiłem taki za pare groszy, odpowiednio gięty.. Tak raz na jakiś czas OK, ale do częstego odkręcania to raczej w okolicach 100 złotych. Przynajmniej w takiej cenie był w sklepie.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!