Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolor oleju do skrzyni biegów


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Może to dziwne pytanie ale jakiego koloru jest olej do skrzyni biegów? MAm wrażenie że powinien być czerwony. Czy to jest zależne od producenta?

Oryginalny do renówek to chyba transELF NFP 75W80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do mojego scenica odpowiedni olej do skrzyni to ELF Tranself NFP 75W-80?

Jest też olej ELF Tranself NFJ 75W-80.

Pytam bo ten pierwszy jest w bańkach po 0,5 litra i nie mogę dostać większego a drugi jest po 1 litr. Czy to są takie same oleje? Czy można to mieszać?

W książce, standardowej instrukcji obsługi którą mam od "niemca" jest wykaz olejów preferowanych przez ELFa. Do skrzyni był TRJ 75W-80. Obecnie jego zamiennikiem jest NFJ 75W-80. Większosć na forum zaleca ten NFP.Tyle, że ten NFP zastępuje dawny TRX, TRP, TRZ. W końcu zgłupiałem, który. Wiem, że dolewano wcześniej z pół litra NFP. Dlatego pytanie o mieszanie.

-----------------

Przed momentem zadzwoniłem do dwóch serwisów Renaullt. W jednym otrzymałem info, że lepiej nie mieszać NFJ i NFP. W drugim, że jest to skrzynia JC5 132 więc najlepszy olej do tej skrzynki to NFJ 75W-80. Dlaczego? Ponieważ jest to model przejściówka.I to by się zgadzało z książką od Niemca. Czekam na to co powiecie a jak nie to wrzucam jako nowy temat po coś słaba oglądalność.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię, Duże bańki, ale widziałem nie 4 litrowe ale 5 litrowe bańki. Chodzi o to, że jeszcze nie planowałem wymieniać oleju. Coś tam było sprawdzane, Troszke wyciekło więc zgodnie z sugestiami z forum dolałem 0.5 litra NFP 75W-80 bo myślałem, że starczy ale jeszcze nie jest na max. Dowiedziałem sie o tym NFJ i dlatego wstrzymałem się z zakupem. Jak znajde czas to wymienie całość na ten NFJ bo nie mam pojęcia co tam jest tak naprawde wlane. Wydaje mi się, że taka dolewka w sumie oleju podobnego nie zrobi nic złego.

Gość w serwisie podał mi po VINie model skrzyni, ale warto sprawdzić samodzielnie. Nie wiecie gdzie jest jakaś tabliczka i czy to widać bez rozbiórki?

Aha, kolor. NFP był bliższy czerwonemu niż złotemu a jaki jest NFJ to się zobaczy :)

-----------------------------

 

Gdzieś w necie znalazłem wyjaśnienia ELFa!!!

Było tak. ELF miał olej TRX. Wprowadził do sprzedaży NFP, ale wcześniej do skrzynek J coś tam wyodrębnił TRJ, którego zastąpił NFJ. Czyli lepiej jak w tych skrzynkach jest NFJ ale jak będzie inny ale 75W-80 to nie ma tragedii.Jeszcze sprawdzę moją skrzynie (jak znajde oznaczenia) czy faktycznie jest to JC5.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Z tego co zrozumiałem Do skrzyni JC5 oryginalnie był TRJ 75W80, a obecnie zastąpił go NFJ 75W80 Czy mogę kupić na dolewkę NFJ i dolać do oryginalnego TRJ?

Sorry za odkop i pozdrawiam

Edytowane przez przemkomac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!