Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika (ta z prawej) AKUSAN-warto?


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo mam podejrzenie co do swojej. Zastanawiam się nad oryginałem RENAULT albo SASIC. Sprzedawca w sklepie zaproponował AKUSAN.

Dwie pierwsze dość drogie, może będzie coś w promocji. Tak czy inaczej Akusan tańszy bo w granicach 140. Podobno niemiecka firma i całkiem dobra(tak mówił sprzedawca) Stosował ktoś? Jakieś odczucia odnośnie wytrzymałości tego AKUSANA i ogólnie co założyć?

Szukam, szukam i raz zauważyłem akusan-japan a w innym miejscu, że z Turcji.

Zadzwoniłem do innego sklepu i zaoferowali chyba MOOG(pan wymawiał MG) też za około 140.

W kolejnym sklepie zaoferowano Prottego Paladium a w jeszcze następnym Prottego Platinum czyli cytuje "Część RENAULT w opakowaniu na pierwszy montaż" (tak mnie poinformował sprzedawca)

Pytanko techniczne. Po co jest sznureczek przy poduszce? Jakieś zabezpieczenie? Tak na logikę to jak jest napięty to OK a jak luźny to poduszka trup.

Temat jest wałkowany od X czasu ale nie zauważyłem nic o AKUSANIE. Podobno działa od niedawna, podobno.Spotykałem się z takimi sytuacjami, gdzie markowy, oryginalny towar padał w bardzo krótkim czasie a tani sprawdzał się znakomicie. Wiadomo, że większość towarów jest produkowane w Chinach a później przepakowywane. Istnieje jednak kategoryzacja. Nawet chińskie jest lepsze i gorsze.

-------------------

Hm...taka godzina a nikt nie słyszał o Akusanie. To też jakaś informacja albo.....dziś taki dzień na forum. :)

-------------------

Dziś w środe dzwoniłem w kilka miejsc. Sytuacja wyglada tak, że o AKUSANIE niewiele się mówi, ale jak już to to, że są bardzo wytrzymałe. Prottego Platinum to taka nazwa dla produktów montowanych oryginalnie czyli np Hutchinson, tzw pierwszego montażu a Prottego Paladium to produkty zamienniki do tych pierwszych. Miał ktoś doświadczenia z AKUSANEM?

 

-----------------

07.12.20011 godz 20.33 i nic nowego :)

 

Dodano: 30 gru 2011 - 16:40

Info jak się zakończyło poszukiwanie poduchy.Więc tak. Kupiłem oryginała. Tzn towar na pierwszy montaż, z wszystkimi oznaczeniami. Wygląda dobrze, zobaczymy ile wytrzyma. Obejrzałem z kazdej strony i ma nawet takie same numery jak poprzednia. Facet w sklepie miał do wyboru w pudełku ale droższe bo płacisz za pudełko i takie w folii, wprost na montaż. Wziąłem bez pudełka. Co do Akusanów to ponoć nawet OK, ale pod koniec roku wszystko zeszło i był problem w sklepach.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Myślę że scenik ma idiotyczną poduszkę przy tym samym samym silniku więc chyba odpowiedni dział i miejsce.

 

Dziś mechanik patrząc pod maskę co może być powodem stuków stwierdził że poduszka górna prawa. Taka ze sznurkiem. Patrzę na ceny w intercarsie i ceny wprawiaj mnie z zdumienie SASIC nr kat 4001770 cena 403,55zł :P , jakaś dziwna firma IMPERGOM nr katIMP36715 za jedyne 205zł, na allegro znalazłem tez kilka ofert np

http://allegro.pl/poduszka-silnika-renault-megane-scenic-1-9-dci-dti-i3126978587.html

http://allegro.pl/poduszka-silnika-renault-megane-scenic-1-9-dci-dti-i3153016526.html, http://allegro.pl/poduszka-silnika-renault-megane-scenic-1-9dci-pr-i3101659637.html

ale co to za firma? Dzwoniłem do sklepu na miejscu i zaśpiewali 180zł

ASO Renault 510zł i pan nie wie co to za firma ponoć poduszka oryginalna...zaproponował mi jeszcze promocję na amortyzatory - 30% .

Kolega w poprzednim poście wymienił firmę AKUSAN w inetercarsie 140zł hnnnn może ktoś ma i może je zachwalić odradzić.

I teraz nie wiem co wybrać? ciekawe ile mnie skasują za wymianę a miałem wymienić amory....:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.

Tak, w Intercarsie ceny są z sufitu. Tak się zastanawiam czy to taka polityka, że trzeba golić ludzi czy mają tak bo nie moga kupić taniej :P

Zawsze jak wchodze na ich strone to widze kosmos. Podobno duża firma więc i narzuty powinny być dla ludzi. Mniejsza o to.

Jak wymieniałem u siebie to waliło jak diabli(słyszalność z prawej strony na dziurach, spowalniaczach itd) Miałem kupic Akusana bo kolega co sprzedaje zachwalał, ale był taki czas że lud wszystko wykupił. Nawet w Intercarsie nie było. Dzwoniłem wszędzie gdzie to tylko możliwe. W końcu .....rzuciłem się na oryginała renault za 220(chyba tyle) Z perspektywy czasu powiem ci, że chyba nie warto. Owszem, na razie wygląda, ale moim zdaniem to tylko troche metalu i gumy. Inna sprawa, że czasem dziwne zamienniki są i tak drogie. Ta pierwsza coś mi mówi. Przynajmniej czytałem na forach, że z tych tańszych.

O tu masz co to za cudo.

http://www.qualite-france.pl/onas.php

400 albo 500 to już gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kupiłem tą z drugiej aukcji i jak chcesz mogę Ci dać za jakieś symboliczny grosz, u mnie nie zdała egzaminu, akusana chyba też miałem i lipa, w końcu sasic i jest względnie dobrze, mówię względnie, bo mam jeszcze delikatne wibracje ale to chyba przez tą przy skrzyni, której ponoć niepotrzebnie wymieniłem, bierz sasic-a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/www.qualite-france.p to niby już za 88zł z wysyłką a AKUSAN wyczytałem że to turecka firma i maja fabrykę też w Polsce i znalazłem za http://e-autoparts.pl/poduszka-silnika-p-393891.html a nie jak w intercarsie za 140złociszy. Za oryginał w ASO wołają 510 !!!! :P Czy ktoś ma poduszkę tych firm? proszę o opinię Ciekawe ile montaż wyniesie.

Mówisz Sasic-a czyli kosztownie ;) ale dobrze. szkoda że nie można połączyć tych 2 elementów tanio i dobrze.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim zapytaniu też czekałem na opinie o Akusanie i była cisza. W googlach znalazłem pare dyskusji na innych forach. I tyle. Kolega sprzedawał i nie miał zwrotów. Tyle co wiem.

Montaż? U mnie nie było problemów. Odkręcenie śrub i przykręcenie. Zrobiliśmy to we dwójke. Jeden patrzył czy auto się nie przewraca a drugi kręcił. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I bądż tu mądry i pisz wiersze.

Z ciekawostek znaleziono prosto u producenta http://www.alibaba.com/countrysearch/CN/7700832256.html

 

Dodano 01.05.2013r.

Stara oryginalna poduszka pękła na 2 części :P

Jako że brak funduszy a kolejne poważne pilne wydatki na horyzoncie (z powodu kolejek w szpitalach na operację trza odkładać kasę na prywatny zabieg), skusiłem się na Akusana(Akuszmelc) żałowałem zaraz po założeniu to ku przestrodze dla innych ja sam nie posłuchałem i teraz mam. ;) .

Cała karoseria drży na wolnych obrotach a podczas jazdy masakra.

Wibracje , plastyki skrzypią trzeszczą niczym kiepska orkiestra.

Do tego jest jak by głośniej od samego silnika. Można coś uszkodzić podczas wymiany poduszki ;)

Jutro jadę wymontować i reklamować i zobaczymy co dalej bo na reklamacje trzeba czekać min 7dni.

 

Dodano: 07 maj 2013 - 19:35

Jutro jadę wymontować i reklamować i zobaczymy co dalej bo na reklamacje trzeba czekać min 7dni.

Dziś kolejna wymiana poduszki

tu zdjęcia nowej thumb_hosting_zdjec_1367947857__poduszkanowa.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1367947906__poduszka_nowa2.jpg

 

a tu stara oryginalna z 2001r. pęknięta na 2 cześci.

thumb_hosting_zdjec_1367947965__poduszka_stara1.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1367947995__poduszka_stara2.jpg

 

Po wymianie powiem ... uffffff nastała bloga cisza delektuje się pomrukiem silnika i turbiny ;) ;)

A już się bałem że poszła inna poduszka lub coś innego podczas wymiany .

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka firma ostatecznie cię zadowoliła ?

Prottego - nazwa i symbole widoczne na 1szym zdjęciu. Cena normalna 180zł ja dostałem z rabatem po znajomości. Znajomy sprzedawca powiedział że będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja śmiga już drugi rok(jakoś tak) Była oryginalna, ale moim zdaniem można kupić coś tańszego. Następnym razem kupie coś taniego bo szkoda kasy. Guma to guma i już zauważam oznaki zużycia. Nie ma tragedii ale .... Na początku wyglądała lepiej i chyba mniej się ruszała. Oczywiście lepiej nie brać najtańszego złomu tylko coś co jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dziś będąc na wakacjach  usłyszałem  dziwne hałasy,  rezonans,    pierwsze co przyszło mi do głowy sprawdzić mocowanie kół, później  patrzę pod maskę i  przy górnej poduszce   widzę  dziwną maź  której wcześniej nie było.  Wniosek poduszka  znów poszła, czyli wytrzymała 5 lat i  przebieg około 50 tyś km. trochę mało tego przebiegu  ale  obiektywnie patrząc był to produkt  tani.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!