Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z przełączaniem na gaz


marcindj

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to że jak przekroczę 2000 obr. to się przełączy ale od razu gaśnie na zimnym silniku, jak przycisnę gaz to ok ale jak puszczę to nie trzyma biegu jałowego (od razu gaśnie)

I to jest prawidłowe, bo i silnik i reduktor nie są rozgrzane.

Kierunek gazownik i on sprawdzi w jakim stanie jest reduktor (ale jak ma już xx tyś km to spora szansa, że jest do wymiany/regeneracji) i wyreguluje instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek gazownik

byłem u gazownika to mi kazał jakiś zaworek(niebieski elektrozawór na parowniku)

reduktor_1376.jpg

wyjąć z parownika i przeczyści co uczyniłem ale to nic nie pomogło chyba będzie trzeba nowy parownik kupić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupie zestaw naprawczy to sam będę mógł to wymienić, czy lepiej dać do gazownika (gazownik chce 250zł za regeneracje i 350zł za nowy reduktor)

Patrzyłem na serwisie aukcyjnym to zestawy są po 70zł, a reduktory po 220zł (ceny z przesyłkami) czy aż tyle gazownicy zarabiają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u gazownika to mi kazał jakiś zaworek(niebieski elektrozawór na parowniku)

Poszukać innego gazownika, bo temu jak widać na robocie nie zależy.

 

gazownik chce 250zł za regeneracje i 350zł za nowy reduktor

Wszystko kosztuje, ale w tym masz też (a przynajmniej powinno być) ustawienie instalacji po regeneracji/wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś to jakoś opisać czy to zadanie dla gazownika ?

instalacja to elpigas z 1 silniczkiem krokowym

 

Dodano: 06 lut 2012 - 19:17

odbiegnę nieco od tematu choć to też jest o uruchamianiu :)

Wczoraj auto(megane1.6e 90KM 96r z LPG) nie chciało mi odpalić na PB więc ustawiłem żeby odpalił na LPG(na przełączniku mam 3 pozycje 1pb, 2 awaryjne odpalenie na lpg-czego użyłem, 3 lpg po przekroczeniu 2000obr) i odpalił trochę go przegazowałem (i tu zrobiłem błąd) po zgaszeniu silnika usłyszałem ze coś cieknie spojrzałem pod maskę na grodzi (za silnikiem na środku) był ślad jak by woda wytrysnęła i czuć było gazem, wszedłem pod auto i zobaczyłem stróżkę cieczy (to był gaz) Zakręciłem zawór na butli i przestało ciec. Odkręciłem i nie ciekło (przed wczoraj zatankowałem gazu do pełna).

Teraz pytania

1. Co mogło się stać (czy wtryski się uszkodziły), i czy mogę jechać na lpg dalej czy lepiej na pb do gazownika?

2. Czy możliwe jest żeby cały gaz uciekł w przeciągu paru chwil(w kanale była spora pluta tej cieczy-gazu)?

3. Czy wymiana membrany w parowniku emmagas mogę się zając sam czy lepiej dać do gazownika?

4. Jak zmienić moment przełączenia pb/lpg tak żeby się przełaczał po 30*C a nie jak teraz po przekroczeniu 2000obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem tylko teraz krucho z kasą bo czeka mnie wymiana kompletu rozrządu z pompą wody, simeringami, paskami, płynu chłodniczego i termostatu a kto wie czy nie nagrzewnicy :)

Chyba w tym miesiącu nie dam rady tego ogarnąć bo mam jeszcze do wymiany w instalacji LPG butle i parownik (tu może regeneracja by pomogła choć mówi gazownik ze rzadko kiedy to pomaga na dłużej niż 2-3m-ce)a to chciałbym za jednym zamachem zrobić

Gorzej jak gazownik powie ze taniej wyjdzie nową instalację założyć to już się załamię

Ehh :) moj megi :)

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowiec to wszystko jedno jaki, ja mam KME i też działa :)

Jeżeli obecnie masz ML94, to przy nim zostań, bo to dobry reduktor.

Ten reduktor ma dość prostą budowę i naprawdę wystarcza wymiana membran, żeby odżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!