Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gniazdko zapalniczki - gdzie kupić?


CareK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam problem - gniazdo zapalniczki, które mam wsadzone w samochodzie (Renault Megane Grandtour 1.4 16V z 2000 roku) posiada inny wtyk niż ten co idzie w przewodzie. Nie wiem dlaczego były właściciel ją wymieniał, ale ta zapalniczka jest zła ;-/

 

Chcę kupić gniazdo zapalniczki - ale na allegro nigdzie nie widzę. Co ASO po gniazdo nie chcę jechać, bo tam raczej zapłacę sporo, a sklepów z częściami używanymi do Renault u nas nie ma niestety (małe miasto na podkarpaciu - Krosno). No i druga sprawa - nie wiem z jakim wejściem szukać - gdyż przewody kończą się kostką (niestety zapomniałem popatrzeć ile PINów i zrobić zdjęcie tej kostki, a aktualnie samochód jest u lakiernika przez 2 tygodnie [poprawki lakiernicze] i nie mam jak tego zrobić), ale nie wiem jaką.

 

I tu się pojawia moje pytanie i prośba - czy ktoś ma zdjęcie/wie jaka to jest kostka, albo co lepsze - ma może gdzieś link gdzie to można kupić?

 

Planuję 6 października wyjazd i muszę to wymienić.

 

W załączniku daję zdjęcie aktualnie włożonego gniazda.

post-2495-1190092795_thumb.jpg

post-1-1190092795_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, tylko ja nigdy jakoś w kabelkach się nie bawiłem, bo nie miałem do tego głowy i palców (trudno mi operować na małych rzeczach), i wolałbym w związku z tym kupić już gotową - coby można podłączyć do tej kostki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na allegro na pewno znajdziesz. Moze nie bezposredio wystawione, ale bardzo czesto jest tak, ze ktos wystawia np na sprzedaż drzwi do megane a w opisie pisze ze ma tez inne czesci - bo rozbiera cale auto. Wystarczy do takiego delikwenta napisac to Ci wystawi zapalniczke jak bedzie mial. Albo zadzwon do EuroFrance - www.eurofrance.pl (oni rozbieraja tylko francuzy) na bank beda mieli i zrobia Ci wysylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac kiedys na wyjazd probowalem kupic gniazdo zapalniczki (zeby podlaczac przetwornice) i jak w koncu w ktoryms sklepie mieli (komplet z zapalniczka - bo jakby inaczej..) to kosztowalo to fortune.. a podlaczenie na krotko kosztowalo tylko.. 10 minut mojej pracy ;)

Mozliwe ze wtyczka po stronie auta ma konektorki wsuniete w plastik i wystarczy ten plastik rozbroic i podlaczyc "indywidualnie" przewody i juz.

Jezeli i to nie pomoze zostaje Ci rozwiazanie zaproponowane przez Lewy'ego i wykonanie zaproponowane przez Prezes'sa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

wszak temat dawno sie "wyczerpał" ale mam pytanko,

jak wyjąć tą zapalniczke z obudowy- całą w sensie. porozkręcałem wszystko ale nie chce wyleźć. trzeba jakoś przekręcić czy na siłe wypchnąć a jeżeli tak to w którą stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!