Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

padło ogrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli miernik wskazuje Ci około 0. I tak ma być. Prąd pobierany przez szybę jest duży. Kilkadziesiąt amperów. Opór szyby to 0, coś tam ohma, czyli marny miernik pokazuje 0. Sprawdź czy na podłączeniach szyby masz odpowiednie napięcie. Może jest +12V a niema masy na drugim zacisku.

nie pokazuje zadnego oparu
Chyba że to oznacza opór równy nieskończoność, to szyba była kiedyś z ogrzewaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz połączenie elektryczne (opór ~0) pomiędzy połączeniami z obydwu końców szyby, to pozostaje możliwość, że masz np tylko jedną nitkę ogrzewania sprawną

przyjrzyj się dokładnie tym nitkom, zazwyczaj da się zauważyć przerwy po dokładnych oględzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podłączę się pod temat. U mnie ogrzewanie tylnej szyby chodzi w porządku. Problem jest taki, że jak włączę sobie ogrzewanie tym przyciskiem na panelu to szybka powoli sie tam ładnie rozgrzewa jak powinna, ale z reguły pomarańczowa (czy żółta) lampka na liczniku wskazująca stan ogrzewania - zapala się dopiero po jakimś czasie. Jak sie zapali to już się pali poprawnie póki jej nie wyłączę (lub chyba nie minie jakiś określony czas) - także nie ma tak żeby sobie mrugała...

 

Macie może jakieś sugestie co może być nie tak lub od którego miejsca rozpocząć poszukiwanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zeby nie było, to szukałem, czytałem, i nie znalazłem analogicznej sytuacji. Po nacisnieciu przycisku ogrzewanie tylniej szyby slychac nawet glosny "pstryk" z lewej strony tam gdzie sa bezpieczniki. Ogrzewanie nie dziala, kontrolka rowniez sie nie swieci. Bezpiecznik jest ok. Jaka moze byc przyczyna?

 

Megane 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słyszysz to pstryk to jest przekaźnik do ogrzewania tej właśnie szyby i wygląda że stara się załączyć skoro go słychać. Lecz bym stawiał właśnie na niego. Pożycz na chwilę od kogoś taki i przemień a wykluczysz chociaż ten fakt. Dalej to tylko brak masy skoro kontrolka nie świeci. Przekaźnik jest za bezpiecznikami. Niestety dostęp jest tragiczny. Jak nie to kontrolka w rękę i trzeba szukać przerwy w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepper_pl ma racje -dostep do przekaznikow tragiczny bo trzeba cała deske rozdzielcza odsunac na conajmniej 20 centymetrow,wypiac wszystkie złacza ze skrzynki( jakies 14) i wyciagnac ja z auta .Rozklada sie ja prawie jak ksiażke :P Niestety przekazniki sa wlutowane na FOLIE drukowana a pomiedzy przekaznikiem a folia jest plastik na ktorym wszystko sie trzyma,taki stelaz powiedziałbym-trzeba bardzo ostroznie grzac lutownica... W serwisie mozna kupic taki przekaznik i cena nie jest jakos specjalnie wysoka o ile pamietam. Reasumujac-posprawdzaj cała reszte i jesli nadal nic to ..przekaznik bo masa z nim roboty...przerabiałem temat przekaznika i skrzynki dwa razy.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem kiedyś - poszukaj po przewodach.

Też miałem taki przypadek i był uszkodzony przewód - zgniło mu się w środku.

 

Temat zamykam, bo jak masz podane było - w razie dalszych problemów, poproś o otwarcie. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Sprawdź czy na podłączeniach szyby masz odpowiednie napięcie. Może jest +12V a niema masy na drugim zacisku.

witam,pisałem już kiedyś,bo też mi tylna szybka nie grzeje,i narazie problemu nie rozwiązałem...Jak zmierzę napięcie na stykach(między stykami a karoserią)jest nieco ponad 13V,Natomiat ja wezmę między tymi 2 stykami niema napięcia.Rozumiem,że niema masy tak?Jeśli tak to oznaczałoby,że ten drugi styk ma mieć połączenie do masy gdzieś w klapie.jak się do tego dobrać?Jeśli żle rozumuje to poprawcie mnie bo mam ,chyba dziś jakąś zaćmę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!