Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy też macie słabej jakości wykonane uchwyty od zamykania drzwi od wewnątrz? Chodzi tutaj o przednią parę drzwi. Ja z tą sytuacją mam styczność od samego początku :) Pewnie gdybym się bardziej przyjrzał to już podczas odbioru auta w salonie zauważyłbym tą niedoróbkę ze strony Renault. Z początku było to drażniące bo podczas każdego zamykania tych 2 metrowych drzwi ten uchwyt wydaje niemiłosierne dźwięki jakby ktoś chciał przełamać kawałek beznadziejnego plastiku na pół... ;/ Czasem się zastanawiam czy gdybym pojechał do Renault z taką reklamacją poradziliby coś? Bo raczej nie widzę w tej sytuacji rozwiązania przecież nie ma innych uchwytów z lepszego materiału ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tutaj o rączkę do zamykania drzwi od wewnątrz. Występuję jeszcze dziura obok przełącznika od zamykania szyb ale nie chodzi tutaj o to. Andrewtls otwórz szeroko drzwi a potem łapiąc za rączkę zamknij, wtedy sprawdzisz czy u Ciebie też występuję ten irytujący szkopuł :) Ja na szczęście jestem z tych klientów którzy są zakochani w Megane III Coupe dlatego na takie coś przymykam oko bo szczerze to chyba jedna wada która mnie drażni. Żeby poszukać więcej bym musiał dłużej usiąść nad autem ale i tak pewnie bym wiele nie znalazł :) Co do tej rączki to niedługo będę musiał jechać na przegląd i to będzie ostatni przegląd podczas okresu gwarancyjnego dlatego będą musieli ze mną troszkę pochodzić wokoło auta i posłuchać co bym chciał żeby mi poprawili. Wtedy właśnie wspomnę im żeby mi coś zrobili z tymi uchwytami od zamykania drzwi :) Aaaa pisząc tego posta jeszcze jedno mi się przypomniało :) Po odebraniu auta podczas któregoś mycia gdy przejeżdżałem gąbką przez szyby odeszła uszczelka i teraz lekko odstaje ale jest to pewnie spowodowane tym, że w tym miejscu nie ma kleju więc drobnostka, ktoś kto nie wie nawet się nie dopatrzy :)

Edytowane przez ignas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o ten rodzaj rączki jak w modelu privilege. Problem jest w tym, że rączka jest zrobiona z dwóch plastikowych części. Gdyby była odlana w całości, to nie byłoby problemu, a tak, rączka na łączeniu niemiłosiernie trzeszczy. Zgłaszałem to jak pojechałem montować chlapacze. Zdjęli, zasilikonowali, ale problem po niedługim czasie się objawił ponownie. Nie wiem, może rozebranie rączki i sklejenie jesj mocnym klejem coś da. Generalnie, taka pierdoła, plastik za trzy złote, a wkurza maksymalnie. Jak kupilem samochód, to oglądajacy kumple wsiadł, zamknął drzwi i zamiast zachwycać sie autkiem zaczął przyglądać sie rączce. Pisałem już o tym wcześniej. Jak pojadę na pierwszy przegląd, to im tej rączki nie daruję. Teraz nie chce mi się z tym specjalnie jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewtls otwórz szeroko drzwi a potem łapiąc za rączkę zamknij, wtedy sprawdzisz czy u Ciebie też występuję ten irytujący szkopuł

Więc sprawdziłem i nic w sensie dużej irytacji nie słyszę. Coś tam może słychać ale to już jak specjalnie pastwię się nad tą rączkę.

Byc może jak napisał Bowie Twoja rączka jest złożona z dwóch części i dlatego taki odgłos. U mnie jest cała pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz powody do zadowolenia ;P Skoro masz całą pełną to jak pojadę na przegląd będę ich męczył żeby mi taką samą zamontowali tylko, że ja mam tą rączkę srebrną a Ty pewnie czarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim samochodzie ściągnąłem przednią część uchwytu i całość (miejsca styku) posmarowałem bezbarwnym smarem na bazie teflonu.

Mój samochód ma ok 12000 przebiegu - rączki nie trzeszczą od momentu posmarowania (miał wtedy jakiś 1000km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych. Byłem na wymianie maski i zderzaka w moim Megane Coupe III więc przy okazji zgłosiłem na gwarancję moje uchwyty od zamykania drzwi. Czymś podsmarowali i bardzo mocno przykręcili do siebie co dało bardzo pozytywny efekt. Uchwyty wydają się teraz bardzo solidne i nie dochodzi przy zamykaniu drzwi żaden odgłos drażniący. Może specjalnie jechać i zgłaszać takiej drobnostki nie warto ale gdyby ktoś miał taki przypadek jak ja miałem i zostawiał auto w serwisie to przy okazji naprawdę warto to zgłosić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Byłem dzisiaj w ASO na Jerozolimskich przy okazji wiosennych akcji i oczywiście zgłosiłem problem skrzypiących rączek wewnętrznych po stronie kierowcy i pasażera. Wspomniałem, że jeśli problem ma być zlikwidowany poprzez przesmarowanie silikonem, to niech się nie trudzą, bo już mi to kiedyś zafundowali i skrzypienie szybko wróciło. Liczyłem na to, że może ta niedoróbka jest zlikwidowana w wersji gamma 2012 i że mi po prostu te rączki wymienią. Odpowiedź człowieka z ASO mnie zabiła"

"Nasz rzeczoznawca stwierdził, że rączki spełniają swoje zadanie i że trzeszczą rączki wszystkich aut, które sprawdzał, a zatem jest to cecha charakterystyczna produktu"

No to mu powiedziałem, że rączka auta na wystawie przygotowanego do sprzedaży nie trzeszczy. Koleś mi odpowiedział, że "auto kosztowało tyle, ile kosztowało" w domyśle, że za takie pieniądze nie ma się czego spodziewać. Usłyszał ode mnie, że to wstyd by renault nie potrafiło zrobić porządnie kawałka plastiku, którego koszt stanowi promil promila ceny samochodu tym bardziej, że to auto w najbogatszej wersji. Dzisiaj odpuściłem, ale na przeglądzie nie odpuszczę. Natomiast DEFINITYWNIE POŻEGNAŁEM SIĘ Z ASO NA JEROZOLIMSKICH

Edytowane przez bowie
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!