Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zwiększone spalanie po regeneracji turbiny


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że od roku już nie jeżdżę M to podzielę się z wami moim przypadkiem :) .

U mnie nie było regeneracji turbinki a "jedynie" remont silnika po obróceniu panewki. :)

Po wszystkim okazało się, że autko pali sporo więcej niż przed remontem. Nie pamiętam już wartości ale było to w okolicy właśnie 2-3l. Szczególnie wkurzające był wzrost spalania w tak zwanych trasach...miasto-wiadomo, różnie bywa.

hymmen, test przelewowy był zrobiony i....nic się nie wyjaśniło-było ok. W moich postach dotyczących remontu można znaleźć jeszcze kilka innych elementów, które już po całej robocie były wymieniane.

Niestety nikt nie był w stanie mi wyjaśnić zwiększenia zużycia paliwa ani znaleźć przyczyny.

:-) P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spalanie jest wiele czynników tak naprawdę. Zaciski, opony, przepływomierz, dolot, moc turbosprężarki, wtryskiwacze, paliwo, filtr paliwa, filtr powietrza i jeszcze troszkę. Samochody z układem CR nie wiem czy panowie wiecie najczęściej z filtrami cząstek stałych mają dodatkowe wtryśnięcie paliwa ko komory spalania i wcale nie po to aby podnieść moc tylko po to, aby paliwo trafiło do katalizatora i filtra cząstek stałych aby tam się wypalić i dogrzać filtr. I to jest dodatek który powoduje zwiększenie spalania.

 

A co do przyczyny nagłego większego spalania o 2-3 litry hmm u mnie np takowanie ma sie ni jak do wskazań komputera spokojnie o litr mniej, ale jak chcesz sprawdzić wtryskiwacze warto rano sprawdzić czy silnik stuka bo jak juz stuka podczas rozgrzanego silnika to wtryski dają ciała. Jak masz podwyższony stan oleju to też może być wina wtryskiwaczy. Po takich awariach jak silnik daje sobie sam gazu do oporu powinno sie sprawdzić ciśnienie na cylindrach bo jak jest słabe moze nie być az tak wyczówalne w jeździe, ale moze miec już coś do czynienia ze spalaniem bo silnik nie spala tak dobrze paliwa jak powinien.

 

A tak na przyszłość silnik trzeba gasić na biegu trzymając hamulec bo takie obroty mają swoje kąsekwencje, które dopiero mogą wyjść z czasem lub przy złej a raczej olewczej diagnostyce samochodu (silnika).

 

A co do paliwa orlen proponuje omijać mają dużo biokomponentów, a mieszanka na zime nie daje rady i uszkadza wtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony sprawdzone, koła kręcą się jak głupie- znaczy się tutaj wszystko gra.

 

AKTUALIZACJA:

turbina padła :) po wymianie napiszę, czy coś się zmieni na lepsze (prócz tego, że turbina będzie działać :) )

Edytowane przez AirAjti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Połączono.

 

Witam, kolego widzę, że to już temat dość leciwy, ale doszedłeś co było przyczyną, że więcej palił po wymianie tej turbiny ?

 

Witam, mam problem ze scenikiem 1.9 dci 120km, po wymianie turbo samochód więcej spala o 2 l, niby to nie dużo, ale samochód jest moim narzędziem pracy i dziennie robię średnio 350km i przy takim przebiegu to już robi sporą kwotę. Kiedyś miałem lagunę z tym samym motorem i po wymianie turbo nie miałem takich problemów. Czy przyczyną może być źle wyregulowana turbina? Samochód zapala normalnie, ale delikatnie puszcza siwy dymek, po kilku minutach w środku delikatnie czuć przepalony olej. Kata wyciąłem, miska wyczyszczona miesiąc temu przy wymianie panewek. Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Dodano: 07 kwi 2015 - 21:06

Dodam, że turbo wymieniłem ponieważ powoli zaczynało puszczać olej w intercooler, na 10000km musiałem dolać 1,5l oleju

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!