Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompa paliwa - brzęczy


astarot2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam podobny problem ale u mnie dźwięk dochodzi z okolic filtra kabiny.

Scenic dci 2000, klimatronic.

Dźwięk zaczyna być coraz głośniejszy i wyraźnie słyszę jakby obcierający wentylator. Po jakiś kilku minutach powoli ustaje, ale czas hałasu wydłuża się.

Od razu po przekręceniu kluczyka włącza się wyraźny pisko-klekot, klima wyłączona i dźwięk jest niezależny od prędkości obrotowej silnika (na początku myślałem że to coś w silniku). Słychać go również z zewnątrz stojąc od strony pasażera.

Czy jest jeszcze jakiś wentylator w okolicach filtra kabinowego?

 

pozdro

astarot2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima wyłączona i dźwięk jest niezależny od prędkości obrotowej silnika

Klima AC, czy silnik dmuchawy nawiewu?? To 2 różne sprawy. Współpracują ze sobą jednak wyłączać można je na kilka sposobów. Wyłączając klimę (AC) nie wyłączasz dmuchawy, a wyłączając dmuchawę wyłączasz też działanie klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to co słychać po przekręceniu kluczyka to klapka obiegu zamkniętego

 

Chyba klapka obiegu zamkniętego nie chodzi jak wentylator, a słyszę wyraźnie że to hałasuje element obracający się.

 

Klima AC, czy silnik dmuchawy nawiewu?

 

Klimatronik jest wyłączony więc nie chodzi ani dmuchawa, ani klima, a jednak słyszę jeszcze jakiś wentylator.

 

Gdzieś czytałem że jest jeszcze wentylator który wymusza cyrkulacje powietrza w kabinie poprzez filtr kabinowy, ale nie pamiętam czy to było w scenicu.

I sorry za dopisanie postu do czujnika temp. ale nie skojarzyłem temat z hałasem wentylatora.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pomysły:

1) w związku z tym, że to dci, to po stronie pasażera masz pompke paliwa, która głośno pracuje jak jest zimno na dworze. Pompka jest umocowana gdzies w okolicy ściany grodziowej, tak jakby po drugiej stronie filtra kabinowego (oczywiście w komorze silnika). Sprawdź czy to nie pompka - wyjmij przekaźnik.

2) mieszalnik powietrza w nagrzewnicy - po uruchomieniu zapłonu w wersji z climatronikiem coś pod deską zaczyna "mielić" i słychać mechaniczne ustawianie czegoś tam pod deską, u mnie też to słychać. Nieważne czy climatronik jest włączony czy nie, to zawsze mieli.

 

Oba pomysły możesz bezproblemowo sprawdzić clipem w trybie sterowania, bez rozkręcania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) w związku z tym, że to dci, to po stronie pasażera masz pompke paliwa, która głośno pracuje jak jest zimno na dworze. Pompka jest umocowana gdzies w okolicy ściany grodziowej, tak jakby po drugiej stronie filtra kabinowego (oczywiście w komorze silnika). Sprawdź czy to nie pompka - wyjmij przekaźnik.

 

Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku że to jednak pompa paliwa.

Dzisiaj mając na zewnątrz 8stopni nic nie piszczało, ale chciałbym sie upewnić.

Czy orientujesz się gdzie w 1.9 dci znajduje się przekaźnik od pompy paliwa?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://megane.com.pl/files/file/45-bezpieczniki-i-przekazniki-megane-i-i-scenic-i/

 

tu masz dokładną rozpiskę przekaźników i bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!