Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawienie KZFR


maxwit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :mrgreen:

 

Temat dotyczący KZFR, który był już poruszany wiele razy, ale (chyba) niewiele było mówione na temat wymiany tej części we własnym zakresie, w garażu. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was robił to sam, czy raczej wolał oddać samochód do warsztatu, żeby tam sie nim zajeli. Mam warunki do tego i przy małej pomocy, wymiana KZFR wydaje się wysoce prawdopodobna :mrgreen: . Sprawa naturalnie dotyczy MII 1.6 16V. Ktoś z was poleca sklep, gdzie mają sprawdzone części do Meganki i KZFR Third series: 7701478505 ?

 

Tak zupełnie offtopowo mam pytanie dotyczące prawej, przedniej klamki. Coś się z nią stało, bo nie wraca na swoje mijesce, tylko zostaje w pozycji "otwartej". Trzeba kupić nową klamkę, czy rozebrać drzwi, żeby wymienić/nastawić wybitnie skomplikowany franc. mechanizm?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc <_<

 

Połączono dwa tematy

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KZFR - wszystko się da zrobić samemu, zależy od tego kto ma jaki talent, chęci i zaplecze warsztatowe, najważniejsze są chęci. Gdybyś zdecydował się robić to sam to zrób przy tym kilka fotek i pięknego manuala. :mrgreen:

Co do klamki - zazwyczaj wystarczy psiknąć WD40 i kilka razy ruszyć tą klamką.

Powodzenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem taki pomysł, żeby zrobić zdjęcia i sklecić ciekawego manuala :mrgreen: . Jednak to będzie za jakiś czas, jednak na pewno się przypomnę. Czyli wychodzi na to, że będę pionierem w tym wymiarze :mrgreen: .

A w którym miejscu najlepiej zaaplikować WD40?

 

Dzięki DARREK za przypomnienie, bo zupełnie o tym zapomniałem. Muszę przejrzeć papiery co do tej gwarancjii, bo żeby nie było jak z Kią Ceed - 5 lat gwarancji, a jak coś walnie, to "Pan zapłaci" <_< (zaznaczam, nie w każdym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Do wymiany potrzeba kilka specjalnych przyrządów, załączam fotki może komuś się przyda. Dwa dni temu założyłem temat, w którym miała być cała wiedza odnośnie potrzebnych narzędzi, ale niestety został od razu zamknięty. Na szczęście na inny forum chętnie mi pomogli i tematu nie zamknęli.

Co do blokady mot 1489 powinna mieć długość 69,5 a nie jak w dokumentacji serwisowej 68 mm. Na mojej fotce jest prawidłowy wymiar.

Cały zestaw można kupić za około 160 zł na allegro lub pobawić się i samemu coś zmontować.

post-77216-0-14281700-1423047201_thumb.jpg

post-77216-0-80066800-1423047232_thumb.jpg

post-77216-0-52197400-1423047352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!