Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I-Nie gaśnie kontrolka hamulca ręczneg


Rekomendowane odpowiedzi

Ale po odłaczeniu zarówno jednego jak i drugiego kontrolka powinna sie świecić bo brak połaczenia powinien być traktowany również jako awaria (przynajmniej tak brzmi to logicznie).

Sprawdz jeszcze raz ten czujnik recznie go wciskając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Piok, mówi prawdę to te odłączony przez ciebie kable od ręcznego zewrzyj do masy i kontrolka powinna zgasnąć. ;-)

A tak z własnego doświadczenia (mam PH II) to do włącznika od ręcznego dochodzi jeden kabelek, a do czujnika poziomu płynu dwa. I te kabelki od zbiorniczka płynu hamulcowego u mnie były dość mocna napięte i nie łączyły na kostce.

chrobry22, jak chcesz zdiagnozować to połącz te dwa kable od zbiorniczka i sprawdź jak się zachowuje kontrolka.

Dla bezpieczeństwa- jeżeli nie posiadasz miernika (sprawdzenia napięć na poszczególnych kablach) to stosując połączenia wyżej opisane użyj kabelka z bezpiecznikiem 1A.

A może masz instalację od zużycia klocków hamulcowych (ale raczej wątpię)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prezes, w ilu procentach jestes o tym przekonany? Jak czyscilem u siebie hamulce w MI PHII to zdecydowanie nie widzialem czujników i teraz zastanawiam sie czy w mojej ich nie ma seryjnie czy moze poprzedni wlasciciel przyoszczedzil przy wymianie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% - sam naprawiałem (sztukowałem) przewód bo był urwany.

Czujniki to zbyt wielkie słowo - w okładzinie klocka masz wtopiony/zalany pręt metalowy, który jak się zedrą (dojdą do określonej min. grubości) zaczyna dotykać do tarczy i to powoduje zaświecenie się kontrolki na desce. Z klocka powinien wychodzić przewodzik, który się potem łączy z przewodem wychodzącym z nadkola, jak go ktoś nie upitolił przy samej "D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!