Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1ph2, czy warto?


dawidoss89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem tutaj nowy, dopiero co założyłem konto. Chcałbym się poradzić u znawców tematu, dlatego tutaj jestem.

A więc, przygodę z motoryzacją zacząłem od R19, którą dostałem od ojca 3 lata temu. Ogólnie samochód nie do zdarcia, jeździ już 10 lat na gazie i nic się z nim nie dzieje. No ale blacharka od roku zaczęła konkretnie się sypać, do tego kilka drobnych usterek i stwierdziłem że nie ma sensu wkładać więcej kasy. Zacząłem szukać jakiegos fajnego autka.

Była na celowniku Vectra B, Astra II. Padło na astrę, bo szczerze mówiąc troche boję sie ECOTECA. A astrę można dostać jeszcze w 1.6 8v. A z racji tego że wolę trochę obszerniejsze autko, wybrałbym astrę w kombi, a do tego już ten silnik jest trochę za mały. Więc Ople odpadły. Postanowiłem więc kontynuować tradycję i pomyślałem o lagunie 1 ph2. Szczerze mówiąc ceny też nie są niskie, więc z dobrym lpg musiałbym wydać ponad 10tys. zł. No i na końcu padło na megane 1ph2. Interesuje mnie tylko kombi. Po pierwsze, pojemne autko, po drugie ładnie wygląda, po trzecie - nie jest zbytnio awaryjne. I tu mam do Was pytań kilka. Mianowicie, jak w tych megankach sprawuje się blacharka? Szczególnie chodzi mi tutaj o podwozie i progi, bo to akurat jest bolączką w mojej poczciwej 19:) Po drugie, najbardziej interesuje mnie silnik 1.6 16v, powiedzcie mi, jak sprawuje się on na gazie, są z nim jakieś szczególne problemy? 1.4 też wygląda przyzwoicie ze swoimi 90km, ale jakoś tak wydaje mi się, że ten silnik jest po prostu za mały do takich gabarytów. Co myślicie, jaki z tych dwóch silników bylby lepszy? Chodzi mi o awayjność, spalanie, wysilenie. I oba oczywiście chodziły by w lpg, który sam bym założył w jakimś dobrym warsztacie (wolę dołożyć 1000zł i mieć ze swoją sprawdzoną instalacją, niż jeździć na jakims no name`ie i co chwilę zgłaszać się na regulację). I na koniec daję Wam dwa autka do oceny. Powiedzcie co o nich myślicie, za wszelkie zauważone niedoskonałości będe wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich:)

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C20970339.html Megane 1.4 16V

 

http://otomoto.pl/renault-megane-sliczna-zadbana-zarejestrowana-C22532053.html Megane 1.6 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam megankę 1ph2 kombi z 2001r od 2 lat i blacha oki, wersje po 1999r lifcie(ph2) są dobrze zabezpieczone więc jeśli nie było przygód i napraw blacharskich powinno być dobrze. Megi nr 2 zdjęcia kiepskiej jakości, zamontowany filtr powietrza sportowy, brak podanego przebiegu, komis sprzedaje :-) wydaje mi się ze kierownica jest mocno wytarta, urwana raczka regulacji fotela - też tak mam.

 

Pierwsza megi ładna, warto podjechać zobaczyć ją w rzeczywistości. Może koledzy spece się czegoś doszukają.

 

 

http://poznan.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=345341440

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi z 1.4 16V miałem okazję jeździć i wbrew pozorom auto radzi sobie całkiem nieźle. Nieporozumieniem, którego nie potrafię zrozumieć do dziś, było pakowanie 1.4 8V do tej budy :-)

 

1. Licznik skręcony i tu nie ma co dyskutować. Plaka poszło pełno i kierownica też jakaś podejrzanie ładna.

Poza tym wygląda ok.

Szkoda tylko, że ten nie ma klimy, bo jednak w lato się przydaje.

 

2. Kierownica wygląda na zjechaną (co już zostało zauważone). Ten stożek też zastanawia i niepokoi. Fotki tragiczne, ale i tak chyba widać kiepskie spasowanie zderzaka z błotnikiem po stronie kierowcy.

JEST W BARDZO DOBRYM STANIE. POPROSTU WZOROWO UTRZYMANE.

Więc czemu jest tak na odwal się przedstawione.

Jak dla mnie oferta do odpuszczenia.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak teraz zauważyłem w tej meganie 1.4, na lewo od alternatora, czy aby te kabelki nie są pomalowane? Taki pęk kabli wygląda jakby miał ślad zielonego lakieru. I nadkole od strony tych kabelków tak troche dziwnie wygląda, czy to aby nie było w jakiś sposób "spawane" czy coś?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.4 16V i nie narzekam,dobry silnik,zrywny spalanie w granicach 8l

Osobiście bym wybrał nr2 lepiej wygląda,alufelgi,relingi upewniłbym się z tym przebiegiem

 

 

I tutaj już mogę Ci poradzić, wiadomo Coupetka troche mniejsza od 5-dzwiówki, ale moje 1.6 16v, pali max. przy dynamicznej jeździe w mieście, 8,4 l. Przy temperaturach takie jakie są teraz. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 00' phII 1.6 16V HB, spalanie wygląda tak: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/31140 (już nie prowadzę, bo po prostu zapominam wpisywać). Przebieg wg. licznika ~180 000. Gaz założyłem 2 lata temu, od ok. 30 000. Przy gazie nie robiłem nic, poza okresowymi przeglądami i wymianą filtra. Autko mam od kwietnia 2010. Do tej pory: wymieniłem łożysko, środkową poduszkę silnika, bo pękła w czasie jazdy. Miałem problem z bezpiecznikami przy podszybiu, które po prostu tam są zasyfione, bo kiepsko je umieszczono, a myślałem już że to awaria UCH i przez tydzień auto było unieruchomione, sam na to nie wpadłem, bo bezp. wydawały się całe i musiałem 100 zł zapłacić za diagnozę. Oprócz tego problem z siłownikiem bagażnika, w którym uszkodziła się zębatka i przez miesiąc działa, przez drugi nie, więc muszę coś z tym zrobić. No i typowe: nie odpalał - wyczyściłem wtyki od czujnika położenia wału, dodałem troszkę wazeliny - od tego czasu odpala aż miło; wydmuchane uszczelki przepustnicy (tutorial na forum) - wymieniłem (2 oringi - 60 zł w aso), uszczelniłem kolektor, obroty się utrzymują, jednak minimalnie falują (może ktoś wie od czego?). I jeszcze niedziałające spryskiwacze - wg. informacji z forum, przyblokowany był zaworek pompki, obciąłem nadmiar - naprawione. Lekkie szarpnięcia - wymienione cewki, kupione okazyjnie na allegro beru - zauważcie, że sagemy miałem od nowości, więc przebieg pewnie nie oszukany:). Termometr zewnętrzny - nie działał prawidłowo, kupiłem zamiennik na allegro, jednak poniżej zera również szwankuje. Z tego co widzę są nowe więc pewnie w tym roku wymienię:-). Tylni stop - okazało się, że styki obok nogi kierowcy lekko zaśniedziały - wystarczyło przeczyścić.

Reasumując: do auta dołożyłem 2200zł - instalacja gazu, 65zł uszczelki i silikon, 110 zł wymiana poduszki, 70 zł wymiana łożyska, 80zł 2 cewki, 100 zł z głupoty (:)) bo niedokładnie sprawdziłem bezpieczniki.

I to chyba wszystko. I jeszcze zamontowałem sobie moduł domykania wszystkich 4 szyb z allegro za ~50zł:)

 

Aaaa, i jeszcze gałka skórzana, która mi się strasznie zniszczyła - teraz zamówiłem nowy gumowy zamiennik na ebay.co.uk za ~50zł, termometr 30zł. (jeśli dojdzie i wymienię napiszę o tym w odpowiednim temacie).

 

Jeżeli te drobnostki, o których piszę Cię nie zniechęcą - auto jak najbardziej polecam. Dodam jeszcze, że kupiłem je od gościa, który sprowadził dla siebie i przez rok jeździł, taki powiedzmy "znajomy".

Jak mi się coś przypomni, to dopiszę.

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć kolego coś odnośnie instalacji lpg? Wiem że ceny wahają się od 2 do 3 tysięcy zł. Jak to wygląda u Ciebie? Z tego co napisałeś, cena instalacji wydaje się atrakcyjna. Wiesz jakie zamontowali Ci podzespoły? Autem jestem jak najbardziej wciąż zainteresowany, ale cały czas mam dylemat odnośnie pojemności silnika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik toroidalny Bormech, wchodzi ~33 litry, zależy od tego ile zostanie; reduktor KME RED.1; Wtryski Magic Jet; Sterownik KME Diego; żadnej lubryfikacji nie montowałem. Ale z tego co wiem, to bardziej istotna jest jakość montażu i serwisu niż rodzaj instalacji. Zapłaciłem dokładnie 2200zł. Nie wiem jak to teraz jest z cenami.

Ja na mój serwis w Kielcach ani jednego złego słowa nie mogę powiedzieć. Byłem u nich raz, bo mi auto szarpało, 20 minut diagnozowali, powiedzieli że z gazem ok (i mieli rację), nie wzięli ani grosza. Okazało się, że to cewki, o których oczywiście mi powiedzieli :-) Jakby ktoś z Kielc chciał nazwę, wiadomość na priv :) Tata ma w Mondeo instalację Landi Renzo, montował gdzie indziej, u "gazownika", którego polecono mi na forum. Jednak tam ciągle coś wywalało, a to pływak się zawiesił, gaz się wyłączał, przełączał... Teraz jest dobrze, powiedzieli, że tankował na stacjach kiepskiej jakości gaz i przyblokowało zawór - cóż, ja tankowałem na tych samych i nic takiego się nie wydarzyło :)

Co do pojemności - na mniejszy silnik na pewno bym nie zmienił. Ten jest w sam raz. Moim zdaniem powinieneś się skupić bardziej na tym w jakim stanie technicznym jest auto.

I taka wskazówka: kupiłem sobie farbkę do kierownicy skórzanej, co by mi się nie wycierała, ale nie wpasowałem się w kolor (no i zrezygnuję z tego malowania, bo i tak mocno wytarta nie jest - przy 180 000 km:)). Widzę na allegro dużo takich megane, u których widać wyraźną różnicę między kolorem kierownicy a poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie zastanawiało, skąd taka różnica w kolorze w niektórych aukcjach:) Już myślałem, że może poducha po wymianie czy jaki inny czort;) Dzięki za informacje, poszukam jednak jakieś porządne 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że jesteś z Piły to daleko nie masz, znalazłem na necie coś takiego

http://poznan.gumtree.pl/c-Samochody-Sprzedam-samochody-osobowe-RENAULT-Megane-KOMBI-W0QQAdIdZ347734704

lekko wgnieciony próg z tyłu od pasażera i wgniotek na drzwiach z tej samej strony.

Jeśli dużo jeździsz, zwłaszcza trasy to może jednak diselka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!