Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świeżo po wymianie kompletnego rozrządu


dyngol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również czekam na rozwiązanie Twojego problemu. Też mam problem z tymi obrotami, ale już nie mam kompletnie pomysłu jak sprawę ugryźć, dodatkowo od jakiegoś czasu ssanie na zimnym silniku prawie w ogóle się nie włącza, np. po całej nocy. Rozrząd wymieniałem jakieś 2,5 miesiąca temu. Pojechałem później jeszcze z tym na diagnostykę - wszystko ok, parametry wręcz idealne, tylko był jeszcze jakiś stary błąd dot. cewek. Facet powiedział, że jakby dalej było coś nie tak to, żeby przyjechać za jakiś czas i jeszcze raz sprawdzi silnik i drugim razem także wszystko ok. Już drugi mechanik twierdzi, że nie ma pojęcia w czym rzecz, bo na pozór wszystko jest idealnie.

 

Z tym, że z obrotami problem był przed wymianą rozrządu, po wymianie 0 różnicy, natomiast jakiś miesiąc później jeszcze doszło do tego ssanie, które raczy się czasem włączyć dopiero gdy drugi raz w ciągu dnia odpalę zimny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok mi udało się (mam nadzieję - odpukać) wyeliminować problem. Pojechałem na clip'a podpięli samochód i efekt - zero błędów (a dwie kontrolki świecą) zaczęli kombinować szukać nic nie znaleźli co mogłoby to powodować więc skupili się na najprostrzej rzeczy - dobrali się do wszystkich kostek, styków: te od kompa, pod bezpiecznikami i jeszcze jeden pod potencjometrem gazu czy jakoś gdzieś tam, przeczyścili wszystko mimo, że nie wyglądało na zabrudzone tak by były problemy ze stykami no ale dali preparat na czyszczenie i Meg jak nowonarodzona, obroty trzymają tak jak powinny - podczas kasowania błędów dostała nowe przyuczenie, kontrolki zgasły tryb awaryjny się nie uruchamia. Dodatkowo istniała obawa, że ktoś kiedyś miał jakiś problem z nią, naprawił to, a błędu nie usunął i ten w dziwnych momentach się włączał. Póki co mogę powiedzieć, że bez clip'a ani rusz na przyszłość. Dodatkowo jak mi powróci problem to następną diagnostykę mam za free aczkolwiek lepiej niech nie powraca;)

Mam nadzieję, że jeśli ktoś z Was powyżej nie był jeszcze na clipie w poszukiwaniu rozwiązania to się zmobilizuje do tego bo może się okazać, że taka głupota spędza nam sen z powiek i mnoży fikcyjne koszta napraw

Pozdrawiam i dajcie znać jak u Was ta sprawa wygląda!

Edytowane przez deadaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!