Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uciązliwe skrzypienie z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Posiadam megane coupe 1996 rok zamierzam wymienić łożysko igiełkowe w belce oś tylny i zauważyłem żę ida 5 elementów czyli 2 szt. łozyska igiełkowe 2 szt. tulejki i jedna uszczelka czy możecie podać kolejność co trzeba włożyć i którym miejscu ida elementy ja mam belke rurową i w środku ida dwie drążki skretne. Wiec ja nie wiem co w środku było bo mechanik grzebał i nic nie wiem jak tam było więc planuje kupić cześci zestaw naprawczy do belek skretnych. Czekam dla waszą szybką odpowiedź Pozdrawiam :P

Edytowane przez mameo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Jestem tu nowy i postanowiłem tu zajrzeć i zaczerpnąć informacji zanim podejmę jakies kroki. Od jakiegoś roku zaczęły pojawiać się z tyłu dziwne odgłosy, jakby skrzypienie. O ile jeżdżę sam na równej drodze to jest ok, ale jak ktoś siądzie z tyłu i jade po niewielkich nierównościach, to dźwięki te się strasznie nasilają, jakbym na starej wersalce jeździl :) Coż to może być?

 

Pozdrawiam

Tomek

Zanim kolega coś napisze radzę użyć <szukaj>

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie jest cały czas bez względu na pogodę czy porę roku, ale zauważyłem tez, ze jak się dłuższy czas jedzie z obciążeniem z tyłu to skrzypienie zanika, ale po dłuższym postoju (jeden dzień) powraca.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpinam się pod temat. Mam te same objawy co Hypnos. Belka wizualnie jest w porządku, amortyzatory trzymają po obu stronach. Co dziwne, na postoju jak naciskam z kolegą auto nic nie słychać. Jak jadę bez obciążenia w tyle, również nic nie słychać. Dopiero jak 2 osoby siedzą w tyle, to na wybojach słychać trzeszczenie. Podejrzewam tuleje metalowo-gumowe w belce, ale dlaczego nic nie słychać na postoju przy nacisku dwóch osób?

 

Problem rozwiązany. Otóż po wymianie amortyzatorów wszystko się unormowało, niestety nie były w normie, miały może 30% skuteczności. Na starych amortyzatorach tuleje gumowe belki skrętnej pracowały w położeniach poza normą i wydawały dziwne skrzypienia. Tuleje nie uszkodzone. Oczywiście wymiana na oryginały KYB gazowo-olejowe. Może ktoś skorzysta z porady. Pozdrawiam

Edytowane przez Jankesiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim aucie przy nawet lekkich wybojach i bez żadnego obciążenia też słychać zawsze lekkie skrzypnięcie i jakoś z tym żyłem, ale ostatnio pojawił się nowy objaw. Gdy z tyłu jada dwie osoby to pojawia się dosłownie popiskiwanie ale tylko przy skręcie w prawo, niezależnie czy droga jest równa jak stół czy nie. Prędkość przy której to badałem to od 20km/h do 70km/h. Przy jeździe bez obciążenia nic nie słychać. Widać perfidnie że pojawia się ono tylko wtedy kiedy auto przechyla się podczas skrętu, nie potrzebne są do tego wyboje. Podczas postoju nie ma żadnych objawów. Wiem że gdyby to była belka to i tak nie widać jej zużycia dopóki auto się nie zapadnie albo koła nie staną w negatywie ale może miał ktoś taka przypadłość? Czy to może być amor, łożysko koła, czy coś innego.

ps. Na przeglądzie amorki wyszły ok, a łożysko w bębnie ostatnio wyglądało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam oczywiście, że pisk dochodzi z tylnych kół. Moim zdaniem to nie wina belki skrętnej. Skoro miałeś sprawdzane amortyzatory na przeglądzie specjalnym przyrządem, nie wizualnie, to raczej stawiałbym na łożysko koła, które przy skręcie jest bardziej narażone na przeciążenia i zaczyna piszczeć. Wymień łożysko z tej strony z której dochodzi owe piszczenie i zobaczysz czy będzie efekt. Wizualne oględziny łożyska nic nie dają, jeżeli dawno już ich nie wymieniałeś, to czas najwyższy, bo to słaby punkt tego modelu.

Edytowane przez Jankesiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że łożysko z tej strony miałem wymieniane niecały rok temu (SKF) a po stronie pasażera jeszcze nie ale tam nie skrzypi. jedyne co było robione po stronie piszczącej to wymiana łożyska i jesienią wymiana tłoczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy było wymieniane to jedno, drugie to jak zostało wymienione - na prasie czy wbite młotkiem, lub mógł też nalecieć piasek i łożysko rozpada się po kilku miesiącach albo dostaje luzu i bęben odchyla się w pionie na zakrętach trąc np. o szczęki. Proponuję sprawdzić luz koła na podnośniku szarpiąc kołem na boki lub w ostateczności odkręcić bębny i zamienić je miejscami, w tym momencie zobaczysz czy pisk ustąpił, lub przeniósł się na drugą stronę samochodu.

Edytowane przez Jankesiok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!