Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uciązliwe skrzypienie z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój problem jest następujący:

-przy wolnej jezdzie po malych nierównosciach słychac dosc mocne zgrzyty odgłos podobnym do starych spręzyn. :-/

-gdy sie pobuja auto na boki słychac ten sam dzwięk :-/ :-/

-na równej drodze jest ok lecz gdy sie gwałtownie zacznie skrecac tez słychac ten odgłos ale juz nie tak intensywnie :-/ :-/ :-/

 

amortyzator??spręzyny........

 

i ile ewentualny koszt naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego masz Megane I czy II? Bo ja u siebie tzn W Megane II mam również coś podobnego tyle tylko, że to jest gdy jade po nierównościach i dźwięk dochodzi z tylnej osi. Gdy mam oko uchylone to słychać, natomiast gdy zamkniete to nic. Podobno M II tak ma i nie da się tego zdiagnozować, ani pozbyć się! A z drugiej strony jak Ci zaczną kopać to zaś gdzie indziej pojawią się dziwne dźwięki heh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie naciska na tył to nie zgrzyta tylko jak sie buja samochód na boki... :-|

 

[ Dodano: 2007-09-24, 21:47 ]

ma ktos jeszcze jakies sugestie co to moze byc??

 

[ Dodano: 2007-09-25, 20:24 ]

ps. a jezeli to belka to ile moze ona kosztowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój problem jest następujący:

-przy wolnej jezdzie po malych nierównosciach słychac dosc mocne zgrzyty odgłos podobnym do starych spręzyn. :-/

-gdy sie pobuja auto na boki słychac ten sam dzwięk :-/ :-/

-na równej drodze jest ok lecz gdy sie gwałtownie zacznie skrecac tez słychac ten odgłos ale juz nie tak intensywnie :-/ :-/ :-/

 

amortyzator??spręzyny........

 

i ile ewentualny koszt naprawy

Miałem to samo.To skrzypia drążki skrętne.Spróbuj psiknąć jakimś smarem w spreju w

gniazda drążków.U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za rady:)dzis kupilem oliwe w sprayu i napierw wezme sie za naoliwienie :)zobaczymy jaki bedzie tego efekt...

 

[ Dodano: 2007-10-04, 18:13 ]

jednak okazało sie ze to skrzypi w belce...Orientuje sie ktos czy lepiej ją zregenerowac czy lepiej podjechac na jakis szrot i zdobyc w dobrym stanie???

 

[ Dodano: 2007-10-18, 22:07 ]

Już po sprawie:);):)Zostało wymienione łożysko w belca(a raczej to co z niego zostało )na nowe i skrzypienie ustąpiło:)...Łożysko +robocizna=250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Żeby nie zaśmiecać forum to kontynuuje temat ponieważ mam podobny problem.

Posiadam megane I 1997r sedan, problem polega na tym że naciskając na tył auta bardzo skrzypi. Podczas jazdy, na nie równej drodze jak tył mojej megi porusza się się - góra - dół też skrzypi. Myślę że to gumy przy górnym mocowaniu amortyzatora. Dodam jeszcze że problem jest tylko wiosną, latem i jesienią. W zimę gdy jest mróz jest cisza.

To raczej te gumy. Moje pytanie brzmi:

Czy da się wymienić te gumy czy trzeba całe amortyzatory.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, być może to belka skrzypi. możesz wykręcić amory i zrobić jazdę próbną bez nich - to wykluczy ich skrzypienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naciskając na tył auta na postoju skrzypienie jest wyraźnie słychać raczej właśnie z amortyzatorów a konkretnie pewnie z mocowań amortyzatorów.

 

Miałeś racje meganecoupe02 to belka skrzypi. Jeden amortyzator miałem słaby więc wymieniłem obydwa (nowe). I nadal skrzypi. Więc to belka ale w skrajnych punktach (po końcach belki coś skrzypi). Da się to załatwić jakoś w domowych warunkach czy tylko w warsztacie.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do prasy, dwa podnośniki, ciężkie narzędzia w stylu jakieś młoty, ściągacz do drążków skrętnych ( można zrobić samemu) itp to można próbować. Najlepiej mieć kanał. Trzeba odkręcić przewody hamulcowe, które prawdopodobnie się urwą, zrzucić całą belkę. Trochę jest roboty, najgorszy jest demontaż. Niemniej jednak, można to zrobić samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tę sobotę jadę do firmy pod Inowrocławiem na wymianę tulei metalowo gumowych 500zł namiary na firmę na PW czas naprawy max 2 godziny.

 

już po naprawie, realny czas naprawy 45 minut :) bajecznie to proste jak się ma takie przyrządy :) autko stoi w końcu tak jak trzeba.

Edytowane przez Robak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!