Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odkrecanie Śruby wału Korbowego


Mlody1940

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zabrałem sie do zmiany rozrzadu w mojej Megi 1.6 8v 1996r i napotkałem problem ze śrubą wału Korbowego,zluzowałem napinacz i zciołem stary pasek i jakos zszedł,ale nie moge odkrecic tej stalowej nakładki kwadratowej, kola pasowe juz sciągnołem. A tego stalowego elementu nie moge za chiny. Zmasakrowałem juz 3 klucze i 2 nakładki 18mm i nie chce ruszyc... Macie moze jakies sposoby na to aby to ustrojstwo odkrecic?? Bo nie moge nowego paska załozyc.. z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik

Ten "stalowy kwadrat" się nie odkręca. Jest na klin i po odkręceniu śruby po prostu się go wyjmuje. Możesz sobie pomóc dwoma małymi śrubokrętami. Umieszczasz je na przeciw siebie wokół tego "kwadratu" i małą siłą podważasz, raz jednym, raz drugim. On schodzi luźno, pod warunkiem, że jest zdejmowany równolegle do wału. Tak więc lekko go rozruszaj tymi śrubokrętami i powinien zejść przy użyciu tylko palców.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mlody 1940 i jak w końcu ściągnąłeś ten kwadratowy element (piastę) z wału korbowego? Też się na tym zatrzymałem podczas wymiany rozrządu. Wkręcałem śruby te od kół pasowych i za nie ciągnąłem i nie schodzi. Czekam na pomoc.

 

Dodano: 09 mar 2012 - 21:50

Kolega Kreciq dobrze podpowiedział. Śrubowkręt pomógł, trzeba delikatnie podważać po obwodzie. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez markar74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Podczas remontu silnika napotkałem mały problem a mianowicie chcąc ustawić rozrząd muszą być widoczne koła zębate paska wału korbowego i wałka w głowicy. Jak z tym drugim nie ma problemu to jeżeli chodzi o koło zębate na wale to mam problem. Chcąc zeby widoczny był znak potrzebne jest sciągniecie tego o to dystansu Zdjęcie ale nawet nie drgnie. Obstukiwałem go, traktowałem WD40 i nic nawet mam taki sciągacz i urwałem śrube a ten dystans nie ruszył. Ma ktoś pomysł zeby sciagnąć go lub zeby ustawić pasek na znak tak aby nie trzebabyło go sciągać ??

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans ten jest tylko nasunięty i można go zdjąć nawet palcami. Najważniejsze jest to, aby zdejmować go równolegle do wału. Odstęp między dystansem i wałem jest bardzo mały i nawet lekkie przekrzywienie powoduje klinowanie się go.

Możesz sobie pomóc dwoma małymi śrubokrętami. Wsuń je pod dystans i rozpieraj je z obu stron z tą samą siłą. Jak nie chce schodzić, oznacza że rozpierasz nierówno i dystans się klinuje. Do tego praktycznie nie trzeba używać siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!