Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik gaśnie przy hamowaniu


tomiII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Megane II 1,9 DCI 120 KM.

Mam taki problem.

Silnik gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i hamowaniu/zwalnainiu np przed rondem.

Żadne kontrolki się nie zapalają.

Po wciśnięciu przecisku START auto odpala na dotyk, bez problemu i można jechać dalej.

Czasami także podczas jazdy szarpie autem.

 

Dodam iż wymieniłem już zawór wysokiego ciśnienia, jednak to ze względu na inną awarię, którą udało mi się dzięki temu usunąć. Wtedy auto po dłuższym postoju np na światłach traciło moc i nie mogłem ruszyć. Kontrolki SERVCE bądź STOP się zapalały. Jednakże również po wciśnięciu STARTU auto odpaliło i jechało dalej.

 

Ktoś miał podobny problem?? Proszę o rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam megane2 1.5 dci i podobne doświadczenia. Nikt nie potrafił mi powiedzieć co to jest. Zazwyczaj problem się pojawiał gdy potrzebowałem szybko zredukować prędkość i wciskałem sprzęgło a póżniej hamulec. Silnik po prostu gasł. Zapalałem go normalnie i jechałem dalej. Chyba zmieniłem styl jazdy bo od jakiegoś czasu nie mam takiego problemu. A może to nie zmiana stylu mi pomogła a wymiana zaworu EGR który został wymieniony w między czasie. Jak ktoś ma rozprowadzenie nóżek na zaworze albo jak ustalić czy taki zawór jest OK to proszę o pomoc. Teraz znowu mam problem z gaśnięciem silnika tylko że tym razem na postoju. Wciskam sprzęgło i hamulec albo spadają obroty (wahania obrotów) albo całkiem gaśnie. Na luzie gdy wciskam hamulec czasami jest podobnie. Obawiam się że to może być znowu to samo co wcześniej. Czy ktoś wie co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!