Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

swiecąca kontrolka ladowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem użytkownikiem renualt megane classic 1.4 16v z 1999r po lifcie. Ostatnio jadąc z pracy zaczela mi migac kontrolka ladowania i stop po przejechaniu kilku kilometrów zaczely swiecić abs i air bag, ogolnie choinka na tablicy rozdzielczej. Zauwazyłem tez ze żarowki na tablicy znacznie jasniej świecą w skutek duzego napięcia zostały spalone zarowki h7,po chwili kontrolka ładowania i stopu już świeciła cały czas i alternator już nie ladowal akumulatora.Zamówilem używany alternator na allegro i go wymienilem i odpalilem meganke i co się okazało ze kontrolki ladowania nie zgasly , ale alternator laduje przejechałem 10 km na światlach i pali normalnie .Przeczyscilem klemy i dalej świeca te kontrolki ladowania . Proszę pomóżcie nie wiem gdzie mam szukać przyczyny.Z Gory dziekuje.

Edytowane przez JURANT
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem jutro pojadę do elektryka na sprawdzenie ,obawiam się że coś się spaliło w skutek wysokiego napięci

Witam byłem dzisiaj na sprawdzeniu alternatora i jest ok ładowanie 14,2v a kontrolki ładowania nadal świecą może ktoś zna przyczynę proszę o odpowiedz.

 

 

 

Witam jestem użytkownikiem renualt megane classic 1.4 16v z 1999r po lifcie. Ostatnio jadąc z pracy zaczela mi migac kontrolka ladowania i stop po przejechaniu kilku kilometrów zaczely swiecić abs i air bag, ogolnie choinka na tablicy rozdzielczej. Zauwazyłem tez ze żarowki na tablicy znacznie jasniej świecą w skutek duzego napięcia zostały spalone zarowki h7,po chwili kontrolka ładowania i stopu już świeciła cały czas i alternator już nie ladowal akumulatora.Zamówilem używany alternator na allegro i go wymienilem i odpalilem meganke i co się okazało ze kontrolki ladowania nie zgasly , ale alternator laduje przejechałem 10 km na światlach i pali normalnie .Przeczyscilem klemy i dalej świeca te kontrolki ladowania . Proszę pomóżcie nie wiem gdzie mam szukać przyczyny.Z Gory dziękuje

Edytowane przez JURANT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie bezpieczniki, czy są dobre. Miałem podobny przypadek, po zalaniu wodą (z topniejącego śniegu) wyłączników w podłokietniku w drzwiach kierowcy. Był spalony jeden bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bespieczniki są wszystkie dobre .Dzwoniłem dzisiaj do elektromechanika opowiedziałem mu o usterce, On twierdzi że przyczyną jest licznik coś padło w skutek wysokiego napięcia, ale przeciesz są od tego bespieczniki.Od czego dokładnie spalił się tobie bespiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego dokładnie spalił się tobie bespiecznik.

Nie wiem na 100%, ale na 99%, że to śnieg, który spadł córce (bo ona megankę teraz ujeżdża) na przełaczniki (otwieranie szyb, przełacznik i dźwigienka do ustawiania lusterek zewnętrznych) w podłokietniku, przy otwieraniu drzwi zaśnieżonego samochodu. Śniegu nie usunęła, a który po wstawieniu samochodu stopniał i już na drugi dzień wściekła jak osa, do pracy jechała autobusem do pracy, a ja miałem robotę z postawieniem diagnozy. Ponieważ bezpieczniki od urządzeń, które szwankowały były dobre, więc po kolei sprawdzałem wszystkie i trafiłem na spalony (7.5A). W tej chwili nie pamiętam, który to był numer, ale związany chyba z UCH. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy. Na prawdopodobną przyczynę naprowadziły mnie mokre jeszcze klawisze przełączników i woda w zagłębieniu koło nich, której obecność córka tłumaczyła śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!