Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przyspieszam - radio trzeszczy


Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow bo to moj pierwszy post tutaj

od 2 miesiecy jestem szczesliwym (oby tak pozostalo) posiadaczem meganki kombi z 2000 r. - wlasciwie konca grudnia 2000 ;-)

wersja rn z gazem

posiadam na wyposazeniu radio marki jvc model kd-s777r oraz zestaw glosnomowiacy do nokii 6210

w momencie gdy naciskam pedal gazu odbior w radiu jest zaklocany trzeszczeniem, niezbyt glosnym i nie "pokrywa" on calkowicie muzyki ale jednak przeszkadza...

przy sluchaniu muzyki z cd ten problem nie wystepuje

jesli jade jednostajnie to nie ma zaklocen

zastanawiam sie skad te trzaski/szum i jak je wyeliminowac...

zastanawiam sie rowniez nad demontazem ww zestawu glosnomowiacego i ciekaw jestem czy moge na chama wyciac kabelki bez demontazu ich pod deska rozdzielcza - nie uzywam go i nie bede uzywal... czy moze to miec jakiej negatywne skutki na inst el. w aucie?

gdyby ktos chcial ten zestaw to zapraszam do demontarzu hehe

przy okazji zapytac chcialbym, choc to nie ten dzial o nakladke gumowa na pedal sprzegla

raczej nie kupie oryginalnej a zamiennik ktory pokazano mi w sklepie troche sie roznil od tego co mam - gumowy element mocujacy byl nizej, czy ktos wie jaki model powinienem szukac?

gdy sprzedawca szukal kodu zamiennika w jakiejs swoje madrej ksiazce to nie mial wyszczegolnionej meganki wcale - przyniosl chyba od clio - stad ta roznica w budowie

przepraszam za off-topic

pozdrawiam pawel

 

Regulamin forum się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwanie kabli na hama nie powinno przyniesc negatywnych skutkow, o ile konce zaizolujesz. Mam dwa takie zestawy w szufladzie w domu ;) Wszystko masz na wierzchu, czyli uchwyt na telefon, glosnik i antene, jedyne co bedzie ukryte gdzies pod deska to centralka wielkosci 2 paczek po papierosach. Ja bym na Twoim miejscu jednak to wyciagnal i sprzedal na allegro, zawsze to jakis grosz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie swietny pomysl z tym allegro, problemem moze byc demontaz tego "po omacku" niestety nie udalo mi sie nigdzie znalezc jak to jest montowane w megankach, gdzie dokladnie szukac tej centralnki, jak zdjac panel srodkowy itp

 

a moze ktoryc z forumowiczow jest zainteresowany zestawem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukaj "w nogach", moze tam gdzies pod plastikami jest i obejdzie sie bez sciagania. A jak nie to sciagasz maskownice glosnikow wysokotonowych na podszybiu, tam masz 2 srubki torx, po jednej na strone, odkrecasz, caly blat ciagniesz do siebie i jest Twoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpale auto a takze gdy silnik dziala na jednostajnych obrotach - tzn np. jak jade ze stala predkoscia to radio odbiera prawidlowo, natomiast zaklocenia powstaja gdy przyciskam pedal gazu...

 

nie jestem pewien czy wzmaczniacz cokolwiek da, bo radio poza sytuacja opisana powyzej odbiera bez problemow

 

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w magane, ale w innych (starszych) autach za efekt trzeszczenia radia związany ze zmianą obrotów silnika odpowiadał kondensator wpięty w układ zapłonowy. Jak go nie było lub był uszkodzony to radio trzeszczało. Wtedy jednak były przerywacze mechaniczne więc może w tym przypadku ten kierunek myślenia nie ma zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kiedy odpalę samochód zaczyna mi trzeszczeć radio w trybie radio, na cd jest ok, podobnie na zgaszonym silniku. Co może być przyczyną? Podobno powinien być jakiś kondensator podłączony. Gdzie on się powinien znajdować i jaki ma być? Kompletnie nie mam pojęcia gdzie go szukać. Może być jeszcze jakaś inna przyczyna?

 

Połączyłem z istniejącym tematem - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie nie pogarsza się odbiór tylko po odpaleniu pojawia się cykliczny trzask i nie zmienia natężenia w zależności od odległości od nadajnika, po prostu cały czas jest na wszystkich stacjach, zgaszę to znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!