Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płyn do wspomagania można mieszać.?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mało płynu w układzie wspomagania, poniżej minimum. Czy można mieszać płyny.?? Nie wiem jaki teraz jest wlany, czy to znaczy że muszę wymienić płyn.?? Jeśli muszę wymienić to czy odpowietrza się jakoś układ wspomagania.?? No i jak wylać ten stary płyn.... No może troszkę przesadziłem z tą ilością pytań..... :l:

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij wężyk najniższy i odpal auto pokręć kierownicą w lewo i prawo do oporu kilka razy, jak usłyszysz szum charakterystyczny (takie wycie) to znaczy ze nie ma już płynu. Zgaś auto, załóż wężyk z powrotem i zalej układ płynem do przekładni hipol lub jakiś inny, na odkręconym zbiorniczku odpal auto i pokręć kierownicą parę razy do oporu w jedną i drugą stronę i powinna lżej się kręcić. Ot cała wymiana :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W eskorcie zalałem wspomaganie hipolem

Mówisz lżej. No ciekawe. Wujek robił remoncik w aucie. Zalał nowe płyny i po zalaniu kierownica chodziła jak masełko ale coś tam poprawiał i musiał dolać płynu bo ciut wyleciało. Zrobiłą się maskara. Gazowało, pieniło się. Wyglądało tak, ze płyn był, ale zrobiła się w zbiorniku poduszka powietrzna. W końcu zeszło powietrze ale od tego czasu ma gorsze wspomaganie. Zamierzał nalać nowego ale przyszła zima i zostawił w spokoju.

Ciekawe z tym hipolem, może warto.

-----------------

Faktycznie musiało się źle odpowietrzyć a potem taki skutek. Zamierza zlać płyn i nalać nowy. Wspomnę mu o tym hipolu. Jest też opcja, że coś tam zużyte w układzie kierowniczym i dlatego przez krótki czas było lepiej a potem kierownica powróciła do poprzedniego, gorszego działania. Opowiadał, że jak spuścił stary płyn ze wspomagania to był szlamowaty, syfiasty. Zalał nowym, który dopiero przepłukał pozostałości po starym. Teraz płyn ma jakiś taki dziwny kolor.Ani jasny ani ciemny. Jak zaleje jeszcze raz to powinno być lepiej. Hipol jest chyba gęstszy stąd może daje lepszy efekt.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam przez 2 lata od zmiany na hipol nie zaglądałem i na prawdę nie miałem problemów takich jak opisujesz (podstawa to zlać wszystko i dobrze odpowietrzyć) a wszyscy którzy mieli okazję się przejechać dziwili się ze kiera tak lekko chodzi. W megi nie sprawdzałem oleju wspomagania jaki jest. Jeśli będę musiał zmienić to na pewno wleje hipol tani a dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przyjrzeć się dokładnie dlaczego ubywa mi płynu i zauważyłem niepokojący widok.

 

dsc00189sr.jpg

 

dsc00191fl.jpg

 

dsc00195sn.jpg

 

Mokro pod kołem pasowym pompy i z tyłu.

Pompa natychmiast do regeneracji. Prawda.?? Co w niej trzeba zrobić.?? Jest szansa samemu naprawić, uszczelnić taką pompę.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moja pompa wspomagania jest już w krytycznym stanie bo z niej cieknie. Bardzo proszę o odp czy dam radę sam wymienić jakieś uszczelniacze itp sprawy.?? Ktoś kiedyś to robił.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!