Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stozek


r3zio

Rekomendowane odpowiedzi

No w moim 1.4 8v E7J po zalozeniu stozka i dzisiejszym pobycie na hamowni moge powiedziec ze przybylo 4KM i ~3Nm jutro wrzuce fotosiki instalacji:)

 

[ Dodano: 2009-06-01, 11:48 ]

jeszcze jedno pytanko zauważyłem ze odkąd mam stożek to samochód jakoś dziwnie sie zachowuje... ale nie zawsze ... np czasami spadają bardzo mocno obroty silnik sie trzęsie, a w trakcie jazdy np blokują się obroty np: na 2000 , 3000, 4000 i auto nie chce ciągnąć obroty nie rosną, aż nagle się odtyka i auto pruje co to może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko zauważyłem ze odkąd mam stożek to samochód jakoś dziwnie sie zachowuje... ale nie zawsze ... np czasami spadają bardzo mocno obroty silnik sie trzęsie, a w trakcie jazdy np blokują się obroty np: na 2000 , 3000, 4000 i auto nie chce ciągnąć obroty nie rosną, aż nagle się odtyka i auto pruje co to może być przyczyną

 

Miałem dokladnie to samo i nikt nie wiedział co sie dzieje wiec przeczekałem i samo przeszło... w tej chwili nic sie nie dzieje złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wrzucam foteczki mojego stożka na E7J 626 - przyrost +4KM +4Nm na airboxie J-TEC

+ dorobione mocowanie przepustnicy, odma początkowo podłączona do dolotu, lecz to powodowało blokowanie się obrotów (auto się nie wkręcało a obroty stawały np na 2500) po odłączeniu odmy i wrzuceniu jej na filtr wszystko jest okej:)

 

stozek.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam witam.

Bardzo mocno zastanawiam się nad założeniem stożka w ukałd dolotwy.Czytałem tu i tam i znalazłem taki artykuł na jednym z for.

 

Dobra, to teraz przyklad efektu zamontowania dolotu robionego pod wymiar u "goscia od wydechow" wiec teoretycznie wyliczonego, odgrodzonego itd.

 

Pomiar na hamowni samochodu seryjnego: 164km

Pomiar po zrobieniu "profi dolotu ze stozkiem K&N, rura z kwasowki, odgrodzenie z blachy, dosc szczelne z doprowadzeniem ze zderzaka zimnego powietrza do samej komory stozka, efekt: 152km i o 8 Nm nizszy moment

 

Oczywiscie pomysllem sobie ze cos jest nie tak z hamownia czy cos, roznie to sobie tlumaczylem i nie mialem zamiaru pozbywac sie dolotu, ktory robilem na zamowienie tylko dlatego ze hamownia mi pokazala 12 koni mniej.

 

A jednak..

Kolejny pomiar po zrobieniu calego ukladu wydechowego razem z kolektorem, nie jakis badziew spawany za stodola, tylko dedykowany wydech do tego auta, efekt zadziwiajaco chu***y: 162km i moment o 4 Nm nizszy niz seria

 

Najpierw wniosek byl taki: ta hamownia pokazuje co chce przeciez to nie mozliwe, zrobiony jest caly wydech i nowy kolektor! Ale po dluzszym zastanowieniu i wyciagnieciu wnioskow, doszedlem do czegos takiego:

1. pomiar 164 km seria

2. pomiar 152 km z dolotem

3. pomiar 162 km z wydechem

 

164 - 152 = 12 koni zabral dolot

162 - 152 = 10 koni dal wydech

to jak zaloze seryjny dolot... 162 + 12 = 174 KM!!!!

 

a wiec bez dluzszego zastanawiania nastepnego dnia wywalilem w cholere ten "robiony pod wymiar" dolot i zamontowalem seryjny ale doporowadzilem powietrze ze zderzaka do wnetrza puszki i chyba zrobilem to na tyle szczelnie ze... to jakies inne auto jest teraz

 

Wiem ze to wydaje sie nierealne wlasciwie bo sam w to nie wierze ale efekt przerosl moje oczekiwania i oczekiwania moich kolegow ktorzy do tej pory znali ten samochod.

Po pierwsze reakcja na gaz, mega natychmiastowa, nie jak do tej pory ze wciskam gaz a tu slychac zassanie i dopiero rosna obroty, po drugie elastycznosc w okolicach 2-3tys bez problemu mozna tak jezdzic w miare dynamicznie, po trzecie i najwazniejsze, jak na suchyn asfalcie, na prostej wcisne gaz do oporu na jedynce to 205 opony zrywaja przyczepnosc w trakcie przyspieszania, nie mowiac o calkowitym zerwaniu przyczepnosci przy zmianie na 2.

 

I teraz sie gubie. Ojinau, pisze że przyszło mu koni a na cytacie powyżej piszą ze zmalało i to duzo. Bardzo mnie zainteresował pogrubiony tekst. Co wy na to wszystko? Pozostaje mi eksperymentować? Czy sa jakies 100% pewne i sprawdzone metody na przyrost koni układem dolotowym. Wydech tez bede robił w nieodległym czasie.Kasy nie mam za duzo i niechce wydawać niepotrzebnie pieniedzy. Przełożenie rury do zdeżaka jest w sumie darmowe i tak myslalem zeby od tego spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie auto zostało zmierzone przed stozkiem i po stozku i wynik bez stozka pokazal 81km i 121Nm wynik po stozku 85 125 teraz po wymianie na koncowy ultera pomiar tym razem nie na hamowni a Gtech pro ss pokazal ~87km i 132nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Dzis z rana zamontowałem u siebie stozkowy filtr powietrza. mam juz za sobą krótką trasę na której sprawdzałem czy cos jest po założeniu filtru.

Na początku obawiałem się falowania a nawet gasniecia silnika (mam LPG), ale nic takiego nie wystąpiło :) Generalnie to tylko słyszę tylko głosnijsze rycznie przy ok 3tys obrotów. mocy i momentu większego nie odczuwam. patrzyłem na elastycznos i wgl ale zadnych znaczących zmian nie ma. Wizualnie to ładnie wygląda :)

 

mam takie pytanie. Wielkośc filtra ma znaczenie? ( mysle tu o filtrach sportowych przeznaczonych na rure dolotową, a nie na odme ;] ) Jesli wstawie wiekszy to poprawi coś?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko trzeba robic z glowa :) u mnie byly problemy jak odme podlaczona w dolot mialem, auto obrotow nie lapalo po odlaczeniu odmy i wyprowadzeniu jej na oddzielny filterek wsio bylo ok. szkoda ze nie hamowales auta przed i po wiedzialbys jaki efekt przyniosl twoj mod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz musi byc podłączony do rury dolotowej? :) Putam bo narazie mam zachowana oryginalny fragment z tymi przyłaczami i dalej filtr, a chce załozyc kompletnie nowa rure.

 

Na rolki pojade w przyszłym miesiacu i odniose sie do seryjnych 90KM.

 

Edyta:

Powie mi ktoś czy tak wystawiony stożek (znaczy sie bez seryjnej puszki) nie brudzi się często, nie zatyka w jakimś stopniu przez róznowsci z powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!