Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stozek


r3zio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam pytanie. chce u siebie wymienic filtr stożkowy ( ten co mam juz sie poprostu kwalifikuje do wymiany ) . Tym razem chce kupic filtr firmy SIMOTA, i mam pytanie: oferowane sa filtry do 160KM oraz do 240KM. gdzies słyszałem, ze jest zasada aby montowac jak najwieksze o ile to sie da filtry. jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 90 koni po założeniu stozka do 160km, i tak 100KM nie osiągniesz ;D

 

Ja swoj filtr wstawiłem w oryginalną puszkę z tym ze łapacz powietrza wstawiłem pod zderzak i skróciłem tą rurę która prowadziła do puszki. Efekt ten sam, tyle ze nie ryczy przy 3tys obrotów i tak jest dobrze <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jaką długość rury dolotowej i jaki filtr stosujecie w megane II 1.6 16v

 

Dodano: 24 mar 2012 - 20:18

Chciałbym się dowiedzieć o długość rury dolotowej od przepustnicy do filtra stożkowego.. w silniku K4M

Jaka długość jest odpowiednia żeby osiągnąć jakieś rezultaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka! chciałbym założyć stożek, ale nie wiem zabardzo co i jak <piwko> dlatego zastanawiam się, czy są jakieś alternatywne filtry powietrza zamiast oryginalny? nie wiem jakieś sportowe czy coś? Może ktoś ma coś takiego wpakowane w seryjny układ dolotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pojemność dolotu!

 

 

Wpisany przez Mowad

środa, 17 października 2007 19:08

Modyfikaje ukladu dolotowego moga usprawnic prace naszego silnika. Modyfikacje te maja na celu zlikwidowanie zbednych oporow przeplywu powietrza. Najprostszym sposobem jest poprostu wymiana seryjnego filtra powietrza na sportowa wkladke o wiekszej przepustowosci. Innym sposobem jest wymiana seryjnej puszki z filtrem powietrza na rure z filtrem stozkowym. Poniewaz trudno jest dostac gotowy zestaw do modyfikacji dolotu musimy sami troche poglowkowac. Oczywiscie mozna zalozyc byle jaki filtr stozkowy na byle jakiej rurze, ale jezeli zalezy nam na jakims efekcie musimy wziac pod uwage dlugosc dolotu, oraz jego objetosc. O ile dlugosc dolotu mozna zmierzyc (przyjmijmy ze jest to 50cm), to z objetoscia jest juz gorzej. Gdyby dolotem byla zwykla rura z filtrem na koncu to objetosc mozna obliczyc z wzoru na objetosc walca: V=pi (RxR)h, gdzie pi=3.14, R-promien podstawy, h- wysokosc walca(dlugosc rury). Sprawa sie komplikuje gdy mamy po drodze pare zakretow tej rury, a ta rura wcale nie jest rura tylko jakas inna figura przestrzenna. I w dodatku jest jeszcze jakas puszka. Jak to obliczyc? Nie mam pojecia:) ale wiem jak to zmierzyc. Potrzebny nam bedzie kubek np.o poj 1L i woda. Zdejmujemy caly dolot, zatykamy wszystkie dziury, oprocz tej przez ktora bedziemy lac ta wode, i wlewamy rowne ilosci wody, liczac ile kubkow wody wlalismy. Jezeli weszlo np. 5 kubkow to mamy uklad o pojemnosci 5 litrow. Gdy juz mamy filtr stozkowy i znamy dlugosc dolotu pozostaje nam tylko obliczyc jaka srednice powinna miec rura ktora bedzie laczyc filtr z np.gaznikiem. Mozemy to zrobic malo matematycznie, ale jednak skutecznie, dobierajac kilka rur o tej samej dlugosci (czyli w tym przypadku 50cm) i roznej srednicy, aby sprawdzic do ktorej wejdzie 5 litrow wody.

Mozna tez to obliczyc z powyzszego wzoru: np. mamy dolot o dlugosci 50 cm i weszlo do niego 5 litrow wody.Wzor

V=pi(RxR)h

Czyli:

 

Z tego wynika, ze przy powyzszych parametrach powinnismy miec rure o dlugosci 50 cm i promieniu 5.65cm, czyli srednicy 11.3cm

Korzystajac z wzoru w ramce mozemy obliczyc srednice potrzebnej nam rury laczacej filtr z kolektorem.

Rura taka powinna byc gladka w srodku zeby nie wytwarzaly sie w niej turbulencje. Jezeli nie mozemy zrobic takiej rury z metalu, mozna kupic np.rynne i kolanka z pcv.

 

Inna wazna rzecza jest odizolowanie filtra i rury od goracego powietrza ktore panuje w komorze silnika. Mozna to zrobic np.obwijajac rure folia aluminiowa, i budujac przegrode oslaniajaca filtr powietrza. Filtr jest najlepiej umiescic w jakims zakamarku komory silnika gdzie jest najchlodniej i mozna zbudowac przegrode np. z plyt takze oklejonych folia aluminiowa. Do tego mozna jeszcze dolozyc jakas rure (np.taka harmonijke ktora jest stosowana do odprowadzania spalin w cieplownictwie), ktora bedzie doprowadzac zimne powietrze z zewnatrz komory silnika do naszej zabudowy stozka. Aby to zrobic trzeba zainstalowac jeden koniec tej rury np. w dolnej czesci zderzaka tak aby dmuchalo w nia powietrze, a drugi koniec w naszej komorze z filtrem. Lub zrobic wlot na masce i z tamtad pociagnac ta rure, jezeli bedzie taka potrzeba.

 

Dodano: 10 wrz 2012 - 21:13

Czy ktoś zna jaką pojemność ma oryginalna obudowa filtra w megane 2 1.6 16v???

 

Dodano: 10 wrz 2012 - 21:13

Moja obudowa została uszkodzona podczas demontażu i nie mam możliwości sprawdzenia :D

post-43911-0-97147200-1347304310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie tak dawno montowałem stożek w mojej Megane Coupe 97r silnik 1.6e Lpg.

Wywaliłem stary filtr z obudową. Stożek Simota. Długość dolotu jakieś 40cm. Stożek umieszczony za lampą odizolowany osłoną termiczną.

Wymontowałem halogen w zderzaku i zrobiłem power rurę z nadmuchem zimnego powietrza.

Jakie uzyskałem efekty, przyjemny rasowy dźwięk z pod mask,i chodzi jak jakiś Lancer Evo:P,ciut lepsze przyśpieszenie tak mi się wydaje.

Dla pewność pewnego dnia spotkałem na stacji benzynowej taka samą renie z tym samym silnikiem.

Pogadałem z gościem, zatankowaliśmy to samo paliwo Verve.

Ustawiliśmy się na światłach i po jakiś 10 metrach został o pół długości na starcie. Później samochodu już szły równo.

Także jakiś efekt jes. Nie chodziło mi o jakieś kolosalne przyrosty bo wiem że nie służy to do takich rzeczy.

Po dwóch tygodniach jazdy samochód na LPG zaczął szarpać, muliło go na benzynie normalnie.

Pojechałem do gazownika wyregulował i narazie bez problemowo.

Chodziło mi o uzyskanie miłego pomruku i to uzyskałem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!