Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stozek


r3zio

Rekomendowane odpowiedzi

ta rurka to dlatego tak jest połamana bo w clio mało miejsca jest a w meganie to można filtr dalej podciągnąć pod reflektor, żeby ciepłego powietrza nie łapał tylko jak to ustrojstwo wyliczyć żeby było tak jak powinno to nie mam pojęcia :-/ niech ktoś mądry w tej dziedzinie się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie w 1,4e e7j dolot wyglądac będzie mniej więcej tak to jest tylko zdjęcie prowizoryczne poskładanych gratów z przed kilku dni czyli nowa pokrywka przepustnicy (przerobiona z seryjnego filtra powietrza i pokrywy przepustnicy z correado- straszne rzeźbiarstwo) + rura z kwasówki fi70 z kolankiem ok45" + stożek k&n

udało mi się już dzisiaj wszystko poskładac tak jak ma być zostało jeszcze tylko obudować stożek żeby cieplego nie łapało ale to na dniach dodam że obudowa będzie również z kwasówki tylko bardziej na lustro wypolerowanej :D

dzwięk naprawdę ,o jejciu jejciu !!!

9ad7d5955f0ac9dam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie pochwale.

U mnie to wygląda tak:

15d447ac6336e246m.jpg

Wszystko jest zrobione domowym sposobem. Rurka PCV + kolanko i mata izolacyjna (Castorama - budujesz, remontujesz, urządzasz, tuningujesz :D)

Na poczatku mialem małe problemy ... strasznie obroty mi wzrastały nawet do 3500 ale od tygodnia jest spokoj. Teraz testuje spalanie i sie zobaczy jak wyjdzie, a dzwiek jest obłędny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cocker999, dzięki za link, ale ja tylko pytam jaką pojemność powinien miec dolot. Jak bede to wiedział to postarama się zrobić sobie sam cały dolot i jakąś komorę dla fiiltra bo tak jak jest tam na zdjęciach to trochę nie bardzo bo napewno ciepłe powietrze zasysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam chcesz. Widziałem od opla albo forda "lapacze" zimnego powietrza i takie cos doprowadze, wiec o zimne powietrze to sie nie martwie. A Ty gdzie chcesz aby stożek sie mieścił? Tak czy siak jest w komorze silnika wiec zimne powietrze trza doprowadzic. A komore tez do tego zrobie i mam juz taki mały pomysł jak to zrobic. I moim zdaniem lepiej jak jest cała rura bo te składaki z alledro do mnie nie przemawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam juz plan jak ma wyglądac komora filtra i jak bedzie doprowadzone zimne powietrze pytalem tylko jaka powinna być pojemność dolotu. Jak zrobie to napewno dam fotki ale narazie to troche slabo u mnie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak i u mnie. Przeprowadzka ale megi tez poswiece duzo czasu jak tylko sie ogarne i zrobie jej piekny dolot :D

 

i mam takie pytanko. Co radzicie? Kupić takie coś i przedłużyc rurka:

http://allegro.pl/item635780109_lapacz_pow...ford_focus.html

czy poprostu sama rurke i starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast stożka w oryginalną komorę filtra można włożyć sportowy filtr bez przerabiania <ok>http://moto.allegro.pl/item645839333_k_n_s...gane_lagun.html Efekt, chyba tylko poza akustycznym powinien być taki sam a nawet lepszy. W przypadku stożka nie wystarczy skierować rurę z łapy chwytającej powietrze na stożek. Aby uzyskać max. efekt stożek powinien być wystawiony na bezpośrednie łapanie powietrza z pędu, a tu niekiedy jest już więcej kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pochwalę się tym razem juz ukończonym prawie w 100% dolotem czekam tylko na pomalowany zderzak od coupe w którym będzie zrobiony chwyt powietrza który będzie doprowadzał zimne powietrze do stożka i pod stożkiem musze jeszcze zrobić ślizg powietrza żeby było ładnie na stożek skierowane <ok>

 

co do wkładu k&n to w sumie zamiennik serii tyle że można go wyczyścić i naoliwić ale wydaje mi się że dla samego dżwięku warto zainwestowac w dolot ze stożkiem

 

a co do pojemności dolotu to słyszałem kiedyś jak obliczyc dolot bez wzorow <ok> (jeżeli kogos przerastaja) nie wiem jak to ma sie do rzeczywistości bo z tego nie kozystałem ale sposób jest następujący ściągamy cały układ dolotowy i zalewamy go wodą później do naczynka i liczymy ile litrów na wyszło i tę wartośc powiększamy po 5-8% i już tylko z góry mówię że to nie mój pomysł tylko znaleziony na jakimś forum

 

 

39147837498f9899m.jpg

e89b7944d3fef289m.jpg

81ff74f103e91161m.jpg

4ed68f911f5af83fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hamowni nie byłem wiec nie wiem (może się wybiorę jak z czasem uda się cały wydech z kwasiaka zrobić), spalanie raczej nie wzrosło jeżel to raczej minimalnie choc z drugiej strony nie moge się dźwiękiem nacieszyć i cały czas but w podłodze jest więc raczej zamast do 3rpm jeżdżę teraz od 3rpm w górę <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!