Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stozek


r3zio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

To teraz moja kolej na pytania :-P wiem ze mozna zamontować stożek w megi coupe ph2 i podoba mi sie to zdjecie gdzie idzie tak ślaczkiem(tymi zgięciami) <ok> a teraz pytania:

1.Który lepiej zamontować taki z rurą prosta czy ze zgięciami?? czy jest jakaś różnica?

2.Jak ze spalaniem?? rośnie coś ?? jeśli tak to ile?? :-P

3.Czy efekt jest znaczny?? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei wygląda to tak:

 

izi2oi6.jpg

izi4eo3.jpg

 

Co do spalania to nie zauważyłem różnicy, a jeśli chodzi o moc, to wydaje mi się (ale to mogą być subiektywne odczucia), że auto się lepiej zbiera z dołu. Dokładnych liczb nie podam, bo nie mierzyłem nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samego dźwięku warto zainwestować. Kolanka kupisz w Norauto, ale rur tam nie kupuj bo się nie opłaca. Za takie rury chcieli coś koło 100zł w sumie, a ja kupiłem w Leroy Merlin nogę od stołu aluminiową za 27zł pociąłem i pasuje jak ulał <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tą nogą od stołu dobre dobre <ok> a odpowiedz mi jeszcze na 3 pytania bo dziwęk wiem ze jest super :) :) :

1. co zrobiłeś z tym kwadratowym filtrem co jest w standardzie przy silniku, wywaliłeś??

2. co ze spalaniem, nikt nie umie mi odpisać :-P

3. ile ci wyszło razem za wszystko, cena??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Tego filtra nie możesz wywalić, musisz wyciąć papierowy wkład, a tą gumową ramkę zostawić na swoim miejscu. Inaczej Ci będzie łapał lewe powietrze, bo tam będzie nieszczelność.

 

Ad. 2 Też Ci nie odpowiem, bo nie mierzyłem. Mnie wzrosło o 0,5l ale to z powodu szerokich opon, wątpię żeby filtr podnosił spalanie.

 

Ad.3 Noga + kolanka jakieś 100zł no i do tego filtr, al to już zależy jaki kupisz. Możesz kupić za 50zł a możesz za 150zł <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam pytanko czy ktoś zamontował możę stożek w 1,4 e 75km E7J ?? przymierzam sie właśnie do montażu tego flitra ale nasuwa mi się kilka pytań:

1 co zrobić z harmonijkową rurką co biegnie od kolektora wydechowego do filtra powietrza .przecież to doprowadza ciepłe powietrze wiec jest chyba to zaprzeczenie ogłne dolotu które ma zasysac zimne powietrze

2.W moim silniku wężyk od filtra odmy wpada do puszki filtra powietrza czy po zastosowaniu stożka trzeba zastosować odzielny filtr na odmę??

3. mam opcję kupić filtr K&N ale od pojemności 1,5 do 2,0 czy będzie on dobry dla 1,4 czy szukac czegoś innego??

4.Ma ktos ten wzór na obliczenie dolotu bo nie chciałbym żeby ubyło mi i tak juz niewielu 75km a bawię się w to z powoduch bardziej dzwiękowych ale nie ukrawam że fajnie by było jakby coś więcej tych koni się zrobiło

 

http://img93.imageshack.us/img93/8356/ffffffoooorumkb7.png <- tutaj fotka komory silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też interesuje mnie ostatnio filtr stożkowy. Mam takie pytanie, czy ktoś montował już stożek w MII ?

Jak wygląda sprawa ze wzorami i obliczaniem power rury [czy jak tam się na te przedłużenie mówi] oraz samego stożka? Czy jest to rzeczywiście istotne?

Czy wstawienie filtru stożkowego w miejsce fabrycznej puszki jest dobrym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odswieżam temat, nosze sie ze zrobieniem stożka w mojej megi 1.4 8v z silnikiem E7j.

Plan wyglada mianowicie tak - wykonane zostanie mocowanie przepustnicy z blachy;](stara pucha idzie out) na to pojdzie kolanko 90 stopni kawalek rurki (mysle ze okolo 20cm) potem kolanko 120 stopni no i kolejny kawalek rurki i na koncu stożek.

Teraz pytanko jakiej średnicy zastosowac rurki? Przepustnica ma ~fi 68mm

caly uklad zrobic na rurkach 67,5? czy szerszych?

W którym miejscu zrobic doprowadzenie na odmę? jakiej długości rurki zastosowac?

Jaki stożek polecacie ? czy może zastosowac airbox simoty?

 

Ew. jak ktoś ma o tym pojecie prosiłbym o kontakt na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się podczepię...ja już przerabiałem "kibel rurę" i na spiro :roll: ale głupio było jechać na regulacje gazu z tym i wyleciało w piz.......a sam nie umiałem.....Teraz obczaiłem sprawę regulacji i mam taką wizję....na przepustnice redukcja z kibel rury....na to kolanko 77.7 kąt 90 i tu mam problem...muszę wymyśleć jakąś redukcję żeby ogarnąć rurę 60 8-) Normalnie Easy, powinien dostać nobla z patentem od nogi od stołu.... :mrgreen: no i dalej kolanko 120 tyle, że 67,5 rurka, jeszcze jedno kolanko, rurka i stożek....tylko kapusty brak.. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://filtry.simota.home.pl/filtry/index....rt&Itemid=1

 

zastanawiam sie czy ten kit nie podszedlby do mojego 1.4 E7j 626 bo to jest chyba do clio 1.4 E7j 764 o ile sie nie myle bo tak mniejwiecej wygladalo by lamanie tej rurki jakbym chcial to u siebie zrobic kolanko na przepustnice i ta rura myslice ze warto?

 

czy samemu to zlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!